W głowie się nie mieści!

Gry komputerowe polegające na szukaniu ukrytych obiektów cieszą się u moich dzieci popularnością. Jest to też ten rodzaj zabawy, w którym całą moja trójka może brać udział jednocześnie. I bez konfliktów, o cudzie!  Jedno trzyma myszkę, cała trójka wyszukuje żądane przedmioty, czy obiekty. Zawsze to dodatkowa para oczu (albo i dwie).

Zagraliśmy ostatnio w grę online z serii W Głowie się nie Mieści opartej na nowym filmie z wytwórni Disney-Pixar.

W grze Ukryte Literki gracze mają za zadanie znaleźć… kto zgadnie? Tak, ukryte literki :). To bardzo spodobało się Basi, która ma ostatnio hopla na tym punkcie. Pozwala to utrwalić wiedzę na temat alfabetu, rozpoznawania liter.recenzja inside outside

Litery ukryte są na scenkach z filmu. Na dole wyświetlany jest panel z literkami, które należy odszukać. Po najechaniu na odnalezioną literę lupką i kliknięciu w nią usłyszymy sygnał dźwiękowy, a literka zniknie zarówno z panelu, jak i z planszy. Doliczone zostaną też punkty. Natomiast po kliknięciu w miejscu, gdzie nie ma szukanej litery – punkty są odejmowane. Mylące może być to, że dźwięk jest ten sam zarówno przy błędzie, jak i trafieniu.

Dodatkowo mierzony jest czas. Jednak jego upływ nie ma wpływu na punktację.

Po odnalezieniu wszystkich liter wyświetlonych na panelu – przechodzimy do kolejnego etapu i kolejnej planszy.

inside outside (1)

Niektóre z liter łatwo odnaleźć, inne nieco trudniej. Jednak po załadowaniu tej samej planszy po raz kolejny litery są dokładnie w tych samych miejscach, więc dzieci szybko nauczą się ich lokalizacji.

Plansze są kolorowe, grafika nie męczy. Postacie i scenki z lubianej bajki to z pewnością atut.

Zauważalnym niedociągnięciem jest brak podpowiedzi. Kiedy klikamy „Answers” słyszymy ten sam dźwięk, co podczas odnalezienia literki, jak i błędnego kliknięcia, jednak żadnej podpowiedzi nie uzyskujemy, natomiast odejmowane są punkty.

Brakuje również opcji pauzy. Wprawdzie liczony czas nie wpływa na punktacje, ale pozwala zmierzyć się z samym sobą, porównać swój wynik. Niestety nie mamy możliwości zatrzymania gry, gdy musimy na chwilę odejść od komputera, a czas płynie…

Podsumowując: gra mało dynamiczna, szybko się nudzi, zwłaszcza, gdy „utknie się” na jednej literce, której w żaden sposób nie można odkryć, choćby korzystając z podpowiedzi.

Jednak może być pomocna w utrwalaniu znajomości liter. Oraz, podobnie jak inne gry tego rodzaju, ćwiczy spostrzegawczość i cierpliwość. Dla fanów nowego filmu Disneya z pewnością ciekawa.

 

Gra:

http://poki.pl/g/inside-out-hidden-letters

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>