Aspirator do nosa

aspirator do nosa rankingAspiratory do nosa to urządzenia, które mają na celu pomóc dziecku z utrapieniem w postaci uporczywego kataru. Często rodzice mają spore opory przed tego typu środkami, podobnie jest z gruszkami do nosa, ale są to bardzo przydatne rozwiązania. To właśnie z tego powodu postanowiliśmy przyjrzeć się tematyce aspiratorów do nosa oraz podpowiedzieć, jaki aspirator do nosa, warto wybrać.

Czy aspirator do nosa jest bezpieczny?

Ta kwestia z pewnością nurtuje każdego rodzica. W końcu najważniejsze to zadbać o bezpieczeństwo swojego dziecka i nie dopuścić do jakichkolwiek niepotrzebny problemów ze zdrowiem.

Na szczęście aspiratory do nosa to bezpieczne rozwiązanie. Wpływa na to kilka czynników.

 • Po pierwsze, elementy znajdujące się w aspiratorze są łatwo do zdemontowania, umycia oraz dezynfekcji z wykorzystaniem gotowania. Dzięki temu nie musimy martwić się o problemy z higieną.
 • Po drugie, aspiratory elektryczne wyposażone są w większości w regulowaną moc ssania, która ułatwia korzystanie. Należy jednak pamiętać o tym, aby nie korzystać często z aspiratorów – prowadzić to może do podrażnienia i przekrwienia błony śluzowej.

Aspirator do nosa zalety i wady

W przypadku aspiratorów do nosa trzeba rozróżnić kilka ich typów.

 1. Aspirator do nosa ustny – do jego zalet można zaliczyć to, że zajmuje mało miejsca oraz jest łatwy w obsłudze, ponieważ do jego wykorzystania potrzebne są tylko nasze usa i płuca, jest także dość łatwy w czyszczeniu oraz tani. Jeśli natomiast chodzi o wady, to największym problemem może być właśnie to, że musimy sami zasysać zawartość nosa dziecka, co dla niektórych wydać się może odpychające.
 2. Elektryczny aspirator do nosa – jest mały, poręczny, do działania potrzebuje jedynie baterii oraz zdarza się, że jest wyposażony w melodyjkę uspokajającą dziecko, sprawdza się świetnie w przypadku rzadkiego kataru. Niestety, nie sprawdza się dobrze w przypadku gęstszego kataru, jest dość drogi i sporo modeli nie jest łatwo doczyścić.
 3. Aspirator do nosa podpinany do odkurzacza – tego typu aspirator jest łątwy w obsłudze, bezpieczny oraz wyróżnia się szybkością działania. Do tego jest łatwy w czyszczeniu. Jego największym problemem jest brak mobilności, ze względu na przymus podłączania do odkurzacza trudno zabrać go w podróż.

Gruszka do nosa zalety i wady

Gruszka to o wiele mniej polecane rozwiązanie.

 1. Zalety – jedyną zaletą gruszki jest jej niska cena.
 2. Wady – gruszki wykonywane są z grubej gumy, przez co nigdy nie wiemy, czy została ona odpowiednie oczyszczona. Do tego źle się jej używa i ma problemy z działaniem, co przekłada się na słabe zasysanie i niską efektywność. Z tych względów najlepiej będzie korzystać z gruszki tylko jednorazowo, w wyjątkowych sytuacjach, gdy nie mamy dostępu do innego aspiratora.

Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie aspiratora?

aspirator haxe

Aspirator do nosa to bardzo ważne urządzenie, które znacznie usprawnia radzenie sobie z chorobą dziecka. Pozwala na skuteczne udrożnienie nosa i pozbycie się problemów z oddychaniem. Z tego też względu ważne jest, aby zwrócić uwagę na odpowiednie elementy, które składają się na aspirator.

 1. Higiena – to zdecydowanie najważniejszy czynnik podczas doboru aspiratora. Łatwość czyszczenia poprzez rozmontowywanie elementów to ważny element, który pozwoli na wielokrotne korzystanie z aspiratora. Z tego też względu trzeba zwracać szczególną uwagę na informacje podane przez producenta o tym aspekcie, zwłaszcza w przypadku aspiratorów ustnych oraz elektrycznych.
 2. Cena – z pewnością interesuje was również ta kwestia. Za dobry aspirator wcale nie trzeba płacić dużo, a te najdroższe to najczęściej aspiratory elektryczne oraz podłączane do odkurzacza – w ich przypadku cena sięga czasami nawet ponad 100 zł. Warto jednak czasami wydać takie pieniądze ze względu na skuteczność produktu, co znajduje zastosowanie głównie w przypadku aspiratorów podłączancyh do odkurzacza.
 3. Poręczność oraz łatwość stosowania – to również bardzo ważne aspekty. W domu najlepiej będzie korzystać co prawda z aspiratora podłączanego do odkurzacza, ale w podróży czy gdziekolwiek indziej nie będziemy mogli go już wykorzystać. W takim przypadku dobrze będzie sięgnąć po dobry aspirator elektryczny, ustny lub jednorazowo zaopatrzyć się w gruszkę. Ważne jest również to, żeby korzystanie z aspiratora umożlwiało nam jednoczesne przytrzymanie dziecka drugą ręką.

Aspirator Haxe – Lider wśród mam

Aspirator Haxe to świetny przykład aspiratora, który spełnia wymienione w powyższych punktach wymogi. Jest łatwy w użyciu, bezpieczny oraz nie utrudnia czyszczenia.  Jest również wyposażony w 12 melodyjek, które uspokajają dziecko podczas użytkowania. Nie bez powodu jest więc nazywany liderem wśród mam.

Podsumowanie, Opinie

Podsumowując, najlepszym rozwiązaniem w domu będzie aspirator podłączany do odkurzacza, ale wybierając się w podróż dobrze będzie zaopatrzyć się w aspirator elektryczny, np. aspirator Haxe, który nie ustępuje skuteczności aspiratorom podłączanym do odkurzacza oraz jest łatwy w użytkowaniu. Podobnie twierdzą klienci, którzy często sięgają po tego typu rozwiązanie.

Aspirator do nosa ranking

Na koniec umieszczamy ranking, który jeszcze bardziej ułatwi wam dobór odpowiedniego aspiratora dla swojego dziecka.

 

Jedna myśl na temat “Aspirator do nosa

 • 3 kwietnia 2020 o 00:16
  Permalink

  Cześć, mój Antek niestety często choruje dlatego zainwestowałam jakiś czas temu w mobilny aspirator do nosa, powiem Wam dziewczyny, że to była świetna decyzja. Tak jak pisze Kaja wg. mnie najlepsza jest marka Haxe lub VITAMMY

  Odpowiedz

Dodaj komentarz