Inhalator dla dzieci

inhalator dla dziecka rankingInhalator to bardzo przydatne urządzenia, które pomaga dziecku zwalczyć chorobę. Z tego też względu rodzice powinni pomyśleć nad zakupem inhalatora, ponieważ pomaga on zarówno zwalczyć przeziębienia dolnych oraz górnych dróg oddechowych, a także bardziej poważnych chorób czy alergii. Zanim jednak dokonamy zakupu, dobrze będzie dowiedzieć się nieco więcej o tych urządzeniach. W naszym artykule podpowiadamy jaki inhalator dla dziecka, warto wybrać? oraz czym sugerować się przy zakupie.

Jaki inhalator dla dziecka?

To bardzo obszerne pytanie, na które odpowiedź nie jest prosta. Aby jednak jej udzielić, musimy przejrzeć wszystkie typy inhalatorów dostępnych na rynku. Zaliczają się do nich:

 1. Inhalator dla dziecka ultradźwiękowy – ten rodzaj inhalatora wykorzystuje ultradźwięki do zmiany struktury chemicznej leków, przez co można go stosować tylko do niektórych leków. Jest jednak bardzo komfortyowy w użytku, gdyż zapewnia szybką oraz pozbawioną hałasu pracę.
 2. Inhalator dla dziecka tłokowy – znany również jako inhalator pneumatyczny. Jego największą zaletą jest to, że można go wykorzystywać do wszystkich leków oraz soli fizjologicznej. Tego typu inhalatory są również nierzadko wyposażone w termostat, który utrzymuje roztwór w odpowiedniej temperaturze.
 3. Nebulizator dla dziecka – poszukując inhalatora mogliście również spotkać się z tą nazwą. Nebulizatory to inhalatory, które wykorzystują metodę nie wymagającą synchronizacji oddechu z podaniem leku.
 4. Inhalator elektryczny dla dziecka – kolejny rodzaj innhalatora, który może być wykorzystywany w przypadku wielu zachorowań, gdyż umożliwia stosowanie dużej ilości medykamentów. Stanowi ciekawą alternatywę do pozostałych rodzajów inhalatorów.

Najlepszym rozwiązaniem jest jednak mimo wszystko inhalator tłokowy, który umożliwia wykorzystywanie wszystkich leków. Z tego też względu jest to najbardziej popularne rozwiązanie na rynku.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru inhalatora dla dziecka?

inhalator dla dzieci

 1. Wielkość cząsteczek – czyli wielkość cząsteczek na jakie rozkładany jest lek oraz do których okolic układu oddechowego dociera. Powyżej 8 µm trafia do górnych dróg oddechowych, przedział od 5 do 8 µm trafia to tchawicy oraz dużych oskrzeli, z kolei przedział 2 do 5 µm do oskrzeli i oskrzelików, a wielkość cząsteczek 0,3 do 3 µm wpływa na pęcherzyki płucne.
 2. Czas nebulizacji – to ważna kwestia, przy której trzeba jednak pójść na kompromis. Krótszy czas zabiegu jest często łatwiejszy do zniesienia dla dzieci, ale równie często małe dziecki potrzebują dłuższego okresu inhalacji. Z tego też względu dobrym pomysłem wydaje się zdecydowanie na inhalator z regulacją tempa zabiegu.
 3. Praca ciągła – ważne jest to, aby inhalator zapewniał odpowiednio długi czas pracy. Dla jednej osoby czas pracy zazwyczaj nie musi przekraczać kilkunasut minut, ale w przypadku, gdy chcemy stosować inhalator dla więcej osób, dobrze będzie wyposażyć się w urządzenie o odpowiednio długim trybie pracy.
 4. Wygląd – dzieci o wiele bardziej lubią inahalatory, które wydają im się przyjazne z wyglądu. Z tego też względu inhalatory w kształcie zwięrzątek, kolorowe czy z pluszakami to bardzo ciekawe rozwiązania.
 5. Dodatkowe akcesoria – tutaj przede wszystkim trzeba zwrócić na rozmiar maseczki i odpowiednio dopasować go do dziecka. Na rynku dostępne są maseczki osobno dla niemowląt, dzieci oraz dorosłych.

Choroby dróg oddechowych – Czyli co można leczyć inhalatorem?

 1. Kaszel,
 2. Zapalenie oskrzeli,
 3. Mukowiscydoza,
 4. Chore zatoki,
 5. Przeziębienie,
 6. Astma,
 7. Katar,
 8. Różne alergie.

Czy korzystanie z inhalatora przez dzieci jest bezpieczne?

Jak najbardziej tak. Dopasowując inhalator do naszego dziecka w dobry sposób, to znaczy dobierając odpowiedni rozmiar maseczki, rodzaj inhalatora oraz odpowiednią wielkość cząsteczek, znacznie pomagamy mu zwalczyć chorobę. Inhalator wyróżnia sporo zalet, do których zalicza się brak ograniczeń wiekowych, szybkie oraz efektywne leczenie, a także mniejsze skutki uboczne w porównaniu do leków podawanych doustnie.

Nebulizator, Inhalator dla dzieci – Opinie

Rodzice bardzo chwalą sobie inhalatory przede wszystkim za ich skuteczność. Twierdzą też, że dzieci najbardziej preferują inhalatory, które działają cicho oraz mają przyjazny dla nich wygląd. Dzieci przyzwyczajają się w szybki sposób do tego typu urządzeń i bezproblemowo pozwalają rodzicom na stosowanie inhalacji nawet regularnie.

Inhalator dla dziecka do 200 zł – Nasze propozycje

Z pewnością interesują was również konkretne przykłady inhalatorów. Naszym zdaniem warto zwrócić uwagę na:

 1. Inhalator nebulizator Microlife NEB200 – bardzo popularny inhalator, który nie bez powodu znalazł sobie tak wielkie uznanie wśród rodziców. Skutecznie rozpyla wszystkie standardowe roztwory inhalacyjne. Leczy: przewlekły nieżyt nosa i gardła, przewlekłe, nieswoiste stany zapalne nosa, gardła i krtani, alergiczny nieżyt nosa, nawracające i przewlekłe stany zapalne zatok przynosowych, nieżyt krtani oraz stany wyczerpania głosowego, przewlekłe i nawracające zapalenia oskrzeli, astma oskrzelowa, stany po zapaleniach płuc. Leki, które wykorzystuje to Budesonid, Pulmicort, Flixotide, Berodual, Miflonide oraz sól fizjologiczna. Cechuje się w miarę cichym trybem pracy i mimo, że nie posiada trybu ciągłej pracy, oferuje bardzo korzystne rozwiązanie w postaci 30/30 – w zupełności wystarczy to dla dziecka. Jest wydajny i wytrzymały oraz znajduje się w korzystnym przedziale cenowym.
 2. Inhalator nebulizator ESPERANZA BREEZE – kolejny godny uwagi produkt, który jest popularny wśród rodziców. Jego wygląd jest przyjazny dla dziecka oraz leczy podobne choroby do inhalatora Microlife NEB200. Inhalator ten również trzeba wyróżnić za łatwość obsługi oraz dobrą jakość wykonania, która pozwala na korzystanie z urządzenia przez wiele lat.

Podsumowanie

Podsumowując, inhalatory dla dzieci to bardzo skuteczne i bezpieczne rozwiązanie, które pozwoli zwalczyć choroby u dzieci często o wiele szybciej niż w przypadku podawania leków doustnie. Najlepiej będzie zdecydować się na inhalator tłokowy, w którym stosować można wszystkie rodzaje leków oraz soli fizjologicznej. Trzeba jedynie dopasować rozmiar maseczki oraz wielkość cząsteczek, przydatny jest również tryb pracy ciągłej.

Inhalator dla dziecka Ranking

Poniżej umieszczamy ranking inhalatorów dla dzieci, które naszym zdaniem są najbardziej godne polecenia.

Dodaj komentarz