Jeździk dla dziecka

jeździk dla rocznego dzieckaDziecko zaczyna stawiać swoje pierwsze kroki w okolicach pierwszego roku życia. To świetny czas dla rodziców, w którym mogą oni obserwować rozwój swojego malucha poprzez zapewnianie mu różnego rodzaju rozrywki. Dobrym sposobem na to jest jeździk, który zapewnia maluchowi bardzo przyjemną aktywność fizyczną.

Czym kierować się przy wyborze jeździka dla dziecka? Podpowiadamy w naszym poradniku.

Jaki jeździk dla rocznego dziecka?

Zanim zdecydujemy się na wybór konkretnego jeździka dla dziecka, dobrze będzie zapoznać się z najważniejszymi kryteriami wyboru. Należą do nich:

 1. Opinie – to bardzo przydatne kryterium, którym warto kierować się przed zakupem konkretnego jeździka dla dzieci. Jest ich przecież bardzo dużo, ale na szczęście z pomocą przychodzą opinie klientów oraz tworzone w internecie rankingi. Dzięki nim z łatwością dobierzemy odpowiedni dla siebie produkt, który będzie jak najbardziej pasował zarówno rodzicom, jak i dziecku.
 2. Bezpieczeństwo – to oczywiście najważniejsza kwestia, która pewnie najbardziej interesuje rodziców. Odpowiedni jeździk dla dzieci powinien przede wszystkim posiadać certyfikaty bezpieczeństwa oraz być wykonany z materiałów najwyższej jakości. Ważne jest również to, aby konstrukcja jeździka była stabilna oraz trwała, przy tym najlepiej będąc lekką. Oprócz tego, dobrze jest też pamiętać o wygodnym siedzisku oraz w razie potrzeby kierownicy, która będzie ułatwiała dziecku przemieszczanie się.
 3. Wiek dziecka – podczas wyboru odpowiedniego produktu dla naszego dziecka nie możemy pominąć tej, jakże ważnej, kwestii. Jeździk musi być bowiem odpowiednio dopasowany do wieku dziecka – na szczęście, producenci umieszają odpowiednią informację na ten temat na swoich jeździkach. Trzeba oczywiście stosować się do tych instrukcji, aby odpowiednio zadbać o bezpieczeństwo dziecka.

Jeździk dla dziecka – Wady i Zalety

chodzik dla dziecka opinie

Zanim zdecydujemy się na zakup jeździka dla dziecka, dobrze będzie rozważyć wady oraz zalety tego rozwiązania. Każdy rodzic z pewnością chce dokonać przemyślanego zakupu i dlatego też postanowiliśmy poniżej przedstawić wam powody, które pozwolą wam zdecydować, czy jeździk to dobre rozwiązanie dla was czy też nie.

Zalety jeździka:

 • korzystanie z jeździka sprawia, że dziecko rozwija sprawność ruchową oraz koordynację wzrokowo- ruchową. Do tego uczy się zachowywać równowagę, a także wzmacnia mięśnie jego nóżek,
 • jeździk przede wszystkim ułatwia dziecku naukę chodzenia poprzez oswojenie go z samodzielnym przemieszczaniem się,
 • jeździk pozwala dziecku również nauczyć się w pewnym stopniu kierowania pojazdem,
 • pociecha staje się dzięki takiemu zakupowi zdecydowanie bardziej mobilna oraz ma dużą swobodę ruchu. To sprawia, że lepiej poznaje otaczający ją świat oraz łatwiej dociera do wcześniej niedostępnych miejsc,
 • to dobre rozwiązanie dla rodziców również z tego względu, że dziecko bawi się w jeździku samodzielnie i może wsiadać oraz swobodnie z niego wysiadać.

Wady jeździka:

 • trudno wymienić jakieś wady tego rozwiązania, ale jeżeli mamy już na coś wskazać to będzie to cena oraz ilość miejsca, jaką zajmuje w domu taki pojazd. Dla niektórych może to być zbyt drogie i być może przez to niepotrzebne rozwiązanie, które zbędnie zajmuje sporo ilość miejsca w domu,
 • niektórzy mogą również zwracać uwagę na problem z bezpieczeństwem dziecka, które swobodnie porusza się po domu korzystając z jeździka. Dziecko nie powinno jednak korzystać z niego przez długi czas, a rodzic zdaje sobie sprawę, że trzeba na nie spoglądać. Z tego też względu można zawsze rozważyć zakup chodzika, o czym wspominamy poniżej.

Co wybrać jeździk czy chodzik? Podpowiadamy

Jeździki dla dzieci oraz chodziki to różniące się rozwiązania. Dlatego też warto zastanowić się przed zakupem jednego z nich, biorąc pod uwagę swoje indywidualne preferencje.

 1. Chodziki dla dzieci są dobre głównie z tego powodu, że pozwalają dziecku przyjąć pozycję pionową oraz poruszać się w ten sposób po mieszkaniu czy domu. Dziecko co prawda nie ma takiej swobody, co w jeździku, ponieważ nie może z niego samo wyjść, ale uczy się w nim chodzenia.
 2. Jeździki dla dzieci to z kolei świetne rozwiązania z tego względu, że pozwalają dziecku swobodnie wchodzić i wychodzić z niego. Może to być jednak problem dla niektórych rodziców z tego względu, że dziecko jest w teorii mniej bezpieczne, gdy ma możliwość wejścia w niemalże każde miejsce.

Podsumowanie

Podsumowując artykuł, jeździki dla dzieci to świetne rozwiązanie, które aktywizuje fizycznie dziecko oraz pozwala mu poznawać otaczający go świat. Podczas zakupu pamiętać należy o dopasowaniu jeździka do wieku naszego dziecka oraz o zadbanie o odpowiedni poziom bezpieczeństwa – z pomocą przyjdą nam tutaj opinie klientów, a także ranking, który umieściliśmy poniżej.

Jeździk dla dziecka Ranking

Zgodnie z powyższym, umieszczamy ranking jeździków dla dzieci mający na celu ułatwić wam dobór odpowiedniego oraz przede wszystkim bezpiecznego jeździka dla waszego dziecka. Mamy nadzieję, że zawarte tutaj produkty przypadną wam do gustu.

Jedna myśl na temat “Jeździk dla dziecka

 • 1 kwietnia 2020 o 00:22
  Permalink

  Cześć, Kaja dzięki za wpis wg. mnie priorytetem przy wyborze jeździka dla dziecka powinno być bezpieczeństwo – kochane unikajmy chińskiego badziewia, wiele jeździków z chin jest słabej jakości

  Odpowiedz

Dodaj komentarz