Kojec dla dziecka

kojec dla dziecka rankingKażdy rodzic chce jak najbardziej zadbać o komfort oraz bezpieczeństwo swojego dziecka. Dlatego właśnie zawsze decydujemy się na jak najlepszy możliwy wybór w każdej dziedzinie życia dla swojej pociechy. Nie inaczej jest w przypadku kojców dla dzieci, które mają na celu przede wszystkim odpowiednio zadbać o je bezpieczeństwo.

W naszym artykule podpowiadamy, jaki kojec dla dziecka czy niemowlaka wybrać. Serdecznie zapraszamy.

Do czego przyda nam się kojec?

Kojec dla dziecka to miejsce, które ma na celu zapewnić dziecku bezpieczną przestrzeń do zabawy. Służy za swego rodzaju odgrodzenie od niebezpiecznych okolic, w którym może przebywać bez obawy rodzica o jego zdrowie. Dziecko może w nim bezproblemowo bawić się oraz obserwować otoczenie, a rodzic może odetchnąć na chwilę nie martwiąc się o bezpieczeństwo swojej pociechy.

Jaki kojec dla dziecka do 3 lat?

To oczywiście w głównej mierze kwestia wyboru rodziców. Zarówno rozmiar, jak i kształt zależą od przestrzeni, którą dysponujemy w domu.

Kojce mają różną wielkość, ale ważne jest to, aby te dla dzieci do 3 lat nie były mniejsze niż 125×80. Dziecko w końcu rośnie i potrzebuje przestrzeni do zabawy. Oprócz tego, dobrze jest wyposażyć się w kojec, który nie jest zbyt ciężki po to, aby łatwo było go przenosić z miejsca na miejsce. Na rynku dostępne są kojce z drewna oraz siatki.

Jaki kojec dla niemowlaka?

Zaleca się stosowanie kojca dopiero w przypadku, gdy dziecko ukończy czwarty lub piąty miesiąc życia. Wtedy jest w stanie na spokojnie poradzić sobie z ograniczeniem przestrzeni, a im szybciej przyzwyczai się do kojca, tym lepiej.

Kojec dla niemowlaka musi być oczywiście w miarę miękki tak, aby był bezpieczny dla naszej pociechy. Tak jak w przypadku kojców dla dzieci do 3 lat, najlepiej będzie wyposażyć się w kojec o rozmiarach minimum 125×80.

Drewniany czy siatkowy?

kojec drewniany dla dziecka

Kojce drewniane oraz siatkowe to te najbardziej standardowe rodzaje dostępne na rynku.

Kojce drewniane są bardziej trwałe oraz mogą osiągać duże rozmiary. Niektóre z nich przypominają standardowe łóżeczka, z tym że zazwyczaj są większe. Najważniejsze w przypadku zakupu kojców drewnianych jest zabezpieczenie szczebelków poprzez zakupienie dodatkowe ochraniacza. Dzięki temu nie będziemy musieli bać się o bezpieczeństwo dziecka, które mogłoby upaść i uderzyć się o drewniany element.

Kojce siatkowe są lepsze od kojców drewnianych głównie przez to, że istnieje mniejsza szansa na to, że dziecko się uderzy. Dlatego też cieszą się większym uznaniem wśród rodziców. Oprócz tego, nie występuje również ryzyko utknięcia nogi dziecka pomiędzy szczebelkami oraz zabawki dziecka nie wypadną ze środka. Ważne jest to, aby pamiętać podczas zakupu kojca siatkowego o jak najmniejsze ilości elementów zmniejszających pole widzenia, tj. kolorowych rysunków na siatkach lub materiałowych osłonięć.

Kojec – Wady i zalety

  1. Wady – do największych wad kojca zalicza się zmniejszony kontakt rodzica z dzieckiem w trakcie dnia oraz to, że niektóre dzieci nie lubią w nich przebywać w momencie, gdy zaczniemy umieszczać je w kojcu później niż w okolicach piątego miesiąca życia. Dziecko ma również ograniczoną wolność, a sam kojec zabiera często dość dużo miejsca.
  2. Zalety – na pewno ich nie brakuje. Przede wszystkim dziecko jest bezpieczne, ma zabawki pod ręką, a rodzic może spokojnie wykonywać obowiązki domowe. Jeśli odpowiednio wcześnie przyzwyczaimy dziecko do przebywania w kojcu, nasza pociecha powinna go polubić i traktować jak swoisty plac zabaw. Niektóre kojce można też zabrać na wakacje, o ile nie są oczywiście zbyt duże. Jeśli nie lubimy faktu, że dziecko jest zamknięte na małej przestrzeni, możemy kupić większy kojec.

Kojec dla dziecka opinie użytkowników

Rodzice wbrew pozorom często polecają kojec dla dzieci. Głównie wynika to oczywiście z faktu, że odpowiednio dba o bezpieczeństwo pociechy w chwilach, gdy rodzicowi trudno się nią zająć. Zdarzają się jednak problemy z przyzwyczajeniem starszych dzieci do kojców.

Podsumowanie – Lepiej kupić czy nie?

Naszym zdaniem kojce dla dzieci to dobre rozwiązanie w przypadku, gdy zaczniemy przyzwyczajać dziecko do niego odpowiedno wcześnie.

Najlepiej będzie, gdy zaczniemy robić to w okolicach piątego miesiąca życia – dzięki temu nasza pociecha będzie mogła na spokojnie przyzwyczaić się do ograniczenia przestrzeni. Z czasem dzieci zaczynają traktować kojce jak plac zabaw i lubią w nich przebywać.

Zmuszanie dziecka do przebywania w kojcu wbrew jego woli nie jest oczywiście dobrym rozwiązaniem i w przypadku, gdy będzie miało problem dostosować się do tej przestrzeni nie należy go zmuszać do przebywania w kojcu. Jako rodzic nie będziemy jednak przecież trzymać dziecka całymi dniami w kojcu, a jedynie w sytuacjach, gdy będziemy musieli zająć się obowiązkami domowymi i trudno będzie nam mieć dziecko na oku.

Kojec dla dziecka ranking

Utworzyliśmy również specjalny ranking kojców dla dzieci , który pozwoli wam dobrać jak najbardziej odpowiedni kojec dla waszej pociechy. Mamy nadzieję, że pomoże wam on podjąć decyzję o zakupie i znacznie ułatwi dobór odpowiedni produkt, bez znaczenia czy chcecie zdecydować się na zakup kojca siatkowego czy drewnianego.

Dodaj komentarz