Krzesełko do karmienia

krzesełko do karmienia kinderkraftKażdy rodzic chce sprawić, aby jego dziecko czuło się jak najbardziej komfortowo. Dlatego rodzice zaopatrują się w jak najlepsze wyposażenie po to, aby ich pociecha czuła się dobrze we własnym domu. Z tego też względu ważny jest również dobór odpowiedniego krzesełka do karmienia i to właśnie na tej kwestii skupimy się w tym artykule.

Jakie krzesełko do karmienia wybrać? Kinderkraft a może Baby Design? Podpowiadamy i udostępniamy rzetelny ranking.

Krzesełko do karmienia jakie wybrać?

Mimo, że w teorii wydaje się to być raczej prostym wyborem, warto będzie zwrócić uwagę na poszczególne rodzaje krzesełek do karmienia.

 1. Krzesełka klasyczne – tego typu krzesełka zajmują zazwyczaj najwięcej miejsca, ale odpłacają się swoją praktycznością oraz ilością udogodnień. Decydując się na zakup tego rodzaju krzesełka możemy liczyć na regulację siedziska, tacki, oparcia czy wysokości. Niektóre modele można przerobić na stolik z krzesełkiem lub nawet chodzik.
 2. Krzesełka składane – wyróżniają się tym, że zajmują mało miejsca oraz tym, że można je złożyc i schować po posiłku. Do tego są lekkie oraz łatwo je transportować.
 3. Krzesełka nadstawkowe – ciekawa opcja. Tego typu krzesła sa wyposażone w nadstawkę, która umożliwia dziecku siedzenie z rodzicami przy stole podczas posiłku. Krzesełka nadstawkowe mogą być także wyposażone w nóżki umożliwiające przerobienie krzesełka na krzesełko wolnostojące.
 4. Krzesełka mocowane do blatu – do zamocowania tych krzesełek wykorzystuje się zaczepy. Tego typu modele można jednak przyczepiać tylko do ciężkich stołów.

Krzesełko do karmienia opinie mam

Krzesełko do karmienia opinie mam

Dla mam najczęściej ważne jest to, aby krzesełko było bezpieczne oraz aby zajmowało mało miejsca. W cenie jest również nadstawka umożliwiająca rodzicom siadanie do posiłku z dziećmi do stołu oraz wyposażenie w blokowane kółka, co znacznie ułatwia przenoszenie krzesełka.

Popularne rozwiązania klasyczne

Rodziców z pewnością będą również interesowały konkretne przykłady popularnie stosowanych krzesełek.

 1. Krzesełko do karmienia Kinderkraft – klasyczne krzesełka od firmy Kinderkraft to bardzo dobre jakościowe produkty, które polecają eksperci. Są one w miarę lekkie jak na krzesełka klasyczne oraz posiadają regulowane elementy.
 2. Krzesełko Baby Design – dla rodziców poszukujących krzesełka klasycznego dobrym pomysłem będzie zwrócenie również wzroku w stronę produktów od Baby Design. Krzesełka te wyposażone są w regulowane elementy, takie jak np. wysokość, kąt oparcia czy odległości tacki od dziecka. Posiadają również pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa oraz łatwą do utryzmania w czystości tapicerkę. To wszystko zawarte jest w rozsądnej cenie.

Popularne wielofunkcyjne krzesełka do karmienia 3w1

Krzesełka do karmienia mogą również występować w wariancie 3w1. To bardzo interesujące rozwiązanie, które pozwala zawrzeć w ramach jednego modelu krzesełko, łóżeczko czy kojec. Dzięki temu staje się to świetnym rozwiązaniem do zabawy oraz chwilowego odpoczynku. Dziecko spędzające czas w takim krzesełku będzie czuło się dobrze dzięki zapewnionej zabawie oraz możliwości odpoczynku.

Popularnymi wielofunkcyjnymi krzesełkami do karmienia 3w1, na które warto zwrócić swoją uwagę jest chociażby Krzesełko do karmienia Huśtawka Lionelo Milan. Jest to solidnie wykonany produkt, który zawiera w sobie krzesełko, huśtawkę oraz leżaczek. Innym popularnym modelem jest Chicco Polly Progres5. Krzesełko to oferuje wysoki komfort oraz bezpieczeństwo oraz jest jedynym modelem, który potrafi zmienić się z leżaczka na nakładkę do krzesło.

Na co warto zwrócić uwagę?

 1. Rodzaj blatu – blat krzesełka musi być na tyle duży, aby bezproblemowo umieścić na nim talerzyk dla dziecka. Dobrze będzie również, jeśli będzie łatwy do czyszczenia. Ułatwia to praktyczna zdejmowana tacka. Przydatny jest także blat wysuwany, który ułatwia wyciągnięcie dziecka z krzesełka.
 2. Siedzisko – w przypadku siedziska najważniejsze jest to, aby było ono miękkie, wygodne i łatwe do czyszczenia. Lepiej unikać porowatego pokrycia, ponieważ utrudnia to domycie krzesełka. Oprócz tego, pokrycie powinno być również łatwo zdjąć w celu wyprania. Z kolei oparcie i podnóżek najlepiej sprawdzają się, gdy są regulowane, ponieważ można dostosować je do rosnącego dziecka.
 3. Regulacja wysokości – ułatwia ona znacznie korzystanie z krzesełka, ponieważ umożliwia ustawienie dziecka przy dużym stole czy niskim stoliku do kawy.
 4. Gwarancja – najlepiej, jeśli będzie kilkuletnia. Oznaczać to będzie, że trafiliśmy na dobry pordukt.
 5. Wytrzymałość – trudno obejść się będzie bez odpowiedniej wytrzymałości. Dlatego dobrze będzie nie decydować się na zbyt lekkie krzesełka. Dobrymi produktami pod tym względem są te od producentów Kinderkraft czy Baby Design.
 6. Rodzaj kółek – dobrze jest zwrócić również uwagę na to, aby krzesełko posiadało kółka. To znacznie ułatwi użytkowanie. Muszą też posiadać hamulce lub blokady.
 7. Pasy bezpieczeństwa – najlepiej, aby było to trzypunktowe lub pięciopunktowe pasy. Są zazwyczaj najlepsze i gwarantują bezpieczeństwo dziecka.

Podsumowanie

Dobre krzesełko do karmienia powinno być wygodne oraz przede wszystkim bezpieczne. Może być wyposażone w dodatkowe akcesoria, jak kółka, leżaczek czy nawet huśtawkę, które uprzyjemniają czas rodzicowi oraz dziecku. Na bezpieczeństwo wpływają kółka z hamulcami, trzy- lub pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa oraz kilkuletnia gwarancja, która zapewnia wytrzymałość produktu.

Krzesełko do karmienia – Ranking

Na koniec zamieszczamy ranking krzesełek do karmienia, które naszym zdaniem spełnią wasze oczekiwania zarówno pod względem wygody, jak i bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz