Laktator elektryczny

laktator dla mamPrzybycie dziecka na świat zmienia diametralnie życie rodziców. Aby ułatwić tę przemianę, decydują się oni na zakup wyprawki, która ma na celu odpowiednie zadbanie o dziecka. Często elementem tej wyprawki są laktatory elektryczne, ale zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego modelu, dobrze będzie zapoznać się z ich właściwościami.

Sprawdź, jaki laktator wybrać? elektryczny czy ręczny? Poznaj opinie mam.

Czym jest laktator?

Laktator ma na celu pobudzać piersi w taki sposób, aby stymulować je do produkcji pokarmu w celu pobrania potrzebnej porcji mleka. Działa on różnie w zależności od rodzaju, na który się zdecydujemy. Na rynku dostępne są laktatory ręczne oraz elektryczne i sprawdzają się w różnych sytuacjach.

Laktator elektryczny sprawdzi się w przypadku, gdy:

 1. Dziecko często zostawia się pod opieką innych osób jednocześnie pragnąc zapewnić mu pokarm od matki. W takiej sytuacji dziecko ma zapewnione najlepsze możliwe mleko.
 2. Matka nie może karmić piersią z różnych powodów. Laktator elektryczny w takiej sytuacji oferuje o wiele lepszą wydajność w porównaniu do laktatorów ręcznych. Początki bywają co prawda trudne, ale w miarę łatwo jest po kilku próbach „wyczuć” urządzenie.

Jaki laktator dla dziecka elektryczny czy ręczny?

 1. Laktator elektryczny – jak już wspominaliśmy wyżej, tego typu rozwiązanie jest o wiele lepsze w sytuacji, gdy potrzebujemy korzystać z laktatora regularnie. Jest ono bardziej wydajne w porównaniu do laktatorów ręcznych i mimo, że wymaga przyzwyczajenia się, jest naprawdę skuteczne. Laktator elektryczny nie wymaga również wysiłku fizycznego od matki.
 2. Laktator ręczny – tego typu rozwiązanie wyróżnia się przede wszystkim tym, że jest tańsze. Cechuje się mniejszą wydajnością i dlatego powinno być stosowane sporadycznie w sytuacjach, gdy chcemy dostarczyć dziecku pokarm od matki, ale z jakiegoś powodu nie jesteśmy w stanie go dostarczyć bezpośrednio z piersi.

Najważniejsze parametry

Najważniejsze parametry

 1. CPM (cykle na minuty) – to najważniejsze kryterium podczas doboru laktatora. Najlepiej będzie, jeśli urządzenie to będzie odznaczało się cpm na poziomie 35-60, ponieważ takie rozwiązanie pozwoli regularnie odciągać pokarm w szybkim tempie. Urządzenia poniżej 35 cpm nie są polecane ze względu na wydłużony czas odciągania pokarmu i co za tym idzie, obolałość.
 2. Wygoda korzystania – decydując się na zakup laktatora elektrycznego mamy na celu częste korzystanie z tego typu urządzenia. Z tego też względu musi być ono delikatne oraz musi pozwalać na odpowiednią regulację ssania. Pozwoli to należycie dopasować laktator do naszych preferencji.
 3. Dodatkowe akcesoria – istnieje również sporo przydatnych akcesoriów. Dobry laktator elektryczny może być łatwo połączony z pojemniczkiem na przechowywanie pokarmu, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Ważne jest również zaopatrzenie się w dodatkowe zaworki oraz osłonki, które trzeba wymieniać w celu zachowania czystości urządzenia – producenci często dołączają je do zakupionego laktatora.

Jak często odciągać jedzenie urządzeniem?

Z laktatora powinno odciągać się pokarm przede wszystkim w sytuacji, gdy odczuwa się nadmiar pokarmu w piersiach. W innych sytuacjach, gdy chcemy odciągnąć pokarm na zapas, możemy robić to bezproblemowo co około 2 dni. Trzeba jednak odpowiednio korzystać z laktatora i nie doprowadzać do uczucia obolałości.

Czy używanie laktatora elektrycznego jest bezpieczne?

Absolutnie tak. Odpowiednie urządzenie tego typu jest bezpieczne i warto o tym wiedzieć decydując się przed zakupem. Wiele mam ma z tym problem i sporo ludzi uważa, że tego typu rozwiązanie jest ryzykowne. Nie jest to prawdą, trzeba jedynie wyposażyć się w dobry laktator i odpowiednio z niego korzystać.

Laktator elektryczny opinie mam

Laktator elektryczny opinie mam

Mamy zalecają najczęściej laktatory elektryczne ze względu na ich wysoką wydajność oraz wygodę w użyciu. Podczas wyboru ważne jest dla mam to, aby laktator był przede wszystkim szybki, bezbolesny oraz odciągał dużo pokarmu w krótkim czasie. Dlatego też cenią sobie zastosowanie w laktatorach regulacji siły ssania po to, aby nie doświadczać uczucia podrażnienia po skorzystaniu z tego typu urządzenia. Zdaniem mam, laktatory elektryczne w większości oszczędzają dużo czasu w porównaniu do laktatorów ręcznych.

Nasze propozycje

 1. Laktator Esperanza BEBITA – bardzo popularny laktator elektryczny, który zasłużył sobie na swoją popularność wśród mam. Jest wydajny, cichy oraz wyposażony jest w przyjazną dla skóry poduszkę do masażu.
 2. Laktator CANPOL Easy Start – świetne rozwiązanie dla każdej mamy, która pragnie skorzystać z laktatora elektrycznego. Ten model wyróżnia się przede wszystkim szerokim zakresem regulacji siły ssania, która to bardzo ułatwia korzystanie z urządzenia.

Podsumowanie – Czy warto kupić laktator?

Laktator to świetne rozwiązanie w wielu sytuacjach. Dużo mam nie wyobraża sobie życia bez tego typu urządzeń bez znaczenia czy korzystają z niego doraźnie, czy też regularnie. Laktatory to świetny sposób na dostarczanie dziecku pokarmu od matki, a dobry laktator elektryczny powinien odznaczać się przede wszystkim CPM na poziomie 35-60 oraz regulacją siły ssania.

Laktator elektryczny ranking

Ranking laktatorów elektrycznych, który umieściliśmy poniżej ma na celu ułatwienie wam doboru konkretnego urządzenia.

2 myśli na temat “Laktator elektryczny

 • 30 marca 2020 o 11:28
  Permalink

  Cześć, dziewczyny wg. mnie BabyOno jest najlepszą marką laktatora. Atrakcyjne jest to, że ma silikonową wkładkę masującą wraz z ssaniem pompy, co zapewnia każdej mamie bezproblemowe pompowanie. Delikatnie wyjmuje nadwyżkę mleka i łatwo przechowuje w pojemniku, który znajduje się wzdłuż pompy. Warto go uwzględnić w Twoim rankingu 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz