Leżaczek bujaczek

leżaczek bujaczek rankingDziecko od najmłodszych lat jest ciekawe świata. Z tego też względu rodzice mogą zdecydować się na zakup różnych urządzeń, które pozytywnie wpłyną na pobudzanie zmysłów dziecka oraz uprzyjemnią mu codzienne życie. Jednym z takich zakupów jest leżaczek bujaczek, o którym warto dowiedzieć się więcej.

Sprawdź, jaki leżaczek bujaczek warto wybrać? Nasze propozycje huśtawek dla niemowlaka.

Jaki leżaczek dla dziecka wybrać? Podpowiadamy

Najważniejsze to dobrać leżaczek tak, aby jak najbardziej odpowiadał naszemu dziecku. Z tego też względu musimy wziąć pod uwagę kilka czynników przed zakupem.

  1. Bezpieczeństwo – zdecydowanie najważniejsza kwestia. Bujaczek musi być stabilny oraz wykonany z solidnych materiałów. Nie może posiadać ostrych części oraz powinien być wyposażony w szeroką podstawę. Na odpowiednie bezpieczeństwo najlepiej wpływają regulowane trzypunktowe szelki, które pozwalają dziecku siedzieć komfortowo. Bujaczki powinny też posiadać atesty.
  2. Funkcjonalność – odpowiedni bujaczek powinien być łatwy do zmontowania dla rodzica, oferować szeroki zakres regulacji oraz trzymać z dala jakiekolwiek pokrętła od naszej pociechy. Najlepsze są leżaczki składane z regulowaną wysokością oraz kątem nachylenia. Dobrze też wybrać bujaczek, którego materiał jest łatwy do wyczyszczenia.
  3. Kołysanie – kołysanie bardzo uspokaja dziecko i sprawia, że chce dłużej wysiedzieć w miejscu. Z tego też względu dobrze jest kupić bujaczek, który umożliwia kołysanie automatyczne – jest to przydatne rozwiązanie w sytuacji, gdy dziecko nie potrafi jeszcze samo się rozbujać. Oczywiście należy odpowiednio sprawdzić bujaczek, aby dziecko nie mogło za mocno się w nim kołysać i dopasować go do naszego malucha.
  4. Wygląd – w zależności od naszych preferencji, możemy zdecydować się zarówno na bujaczki kolorowe, jak i bardziej stonowane.
  5. Dodatkowe funkcje – ciekawym wyborem są bujaczki wyposażone w między innymi delikatnie wibrujące elementy, pozytywkę, elementy podświetlane, daszek chroniący przed słońcem czy różne grzechotki.

Najczęściej szukane – huśtawki dla niemowląt do 18 kg

huśtawki dla niemowląt do 18 kg

Z pewnością trudno jest zdecydować się na konkretny produkt, zwłaszcza że jest ich naprawdę dużo. Jesteśmy jednak w stanie zaprezentować wam kilka leżaczków, które znalazły uznanie wśród rodziców i którymi zdecydowanie warto się zainteresować.

  1. Kinderkraft UNIMO 5w1 – to bardzo ciekawa propozycja leżaczka bujaczka. Spełnia 5 funkcji: łóżeczka, kołyski, leżaczka, bujaczka i krzesełka. W zależności od preferencji, umożliwia bujanie oraz ustawienie leżaczka w pozycji stabilnej. Jest także wyposażony w trzypunktowe pasy bezpieczeństwa oraz znajduje się w korzystnym przedziale cenowym. Decydując się na ten leżaczek możemy być pewni, że nasze dziecko spędzi w nim czas komfortowo oraz przede wszystkim bezpiecznie.
  2. Fisher Price Rainforest – ten leżaczek to bardzo komfortowy oraz funkcjonalny produkt, który uprzyjemni czas waszemu dziecku. Sprawdza się zarówno jako leżaczek do spania, jak i kołyska do bujania. Oprócz zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa, leżaczek Fisher Price Rainforest oferuje również wbudowane wibracje, które pozwalają uspokoić oraz nawet uśpić niemowlaka. Zabawki w postaci zamontowanych małpek oraz barwna kolorystyka zajmą uwagę dziecka na długi czas oraz pobudzą jego zmysły. Także materiał jest łatwy do utrzymania w czystości.
  3. Leżaczek bujaczek fotelik 3w1 Ecotoys – kolejny godny polecenia uwagi produkt, który świetnie urozmaica codzienne życie dziecka. Jest bezpieczny dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów oraz pasów bezpieczeństwa. Wyposażony jest w uspokajające wibracje oraz sześć różnych melodyjek, które umilają dziecku czas. Nad głową dziecka unosi się karuzela z 3 słonikami, a siedzisko wykonane jest z przyjemnego w dotyku materiału, który jest dodatkowo łatwy do wyprania. Producent tego leżaczka chwali się również posiadaniem przez produkt certyfikatów SGS oraz EN71, oprócz podstawowego CE.

Na sam koniec – Wady i zalety

Najważniejszymi zaletami w przypadku bujaczków jest komfort dziecka oraz rodziców. Możliwość położenia dziecka w tego rodzaju leżaczku zapewniającym bezpieczeństwo to niemalże zbawienne rozwiązanie w wielu przypadkach. Samo dziecko z kolei jest pobudzane przez różnego rodzaju melodyjki lub zabawki oraz w razie potrzeby uspakajane przez zastosowanie wibracji lub bujania.

Jeśli natomiast chodzi o wady tego typu urządzeń, to największą z nich jest brak ruchu dla dziecka. Niemowlak nie może długo przebywać w jednej pozycji, ponieważ jego kręgosłup potrzebuje przemieszczania się w celu osiągnięcia prawidłowego rozwoju. Jako rodzic pamiętać musimy więc, aby dziecko nie przesiadywało w takim bujaczku zbyt długo. Jeśli jednak zastosujemy się do tej instrukcji, to bujaczki okazują się bardzo dobrym rozwiązaniem w sytuacjach, gdy musimy się zająć na przykład obowiązkami domowymi i nie możemy poświęcić jednocześnie pełnej uwagi dziecku.

Podsumowanie

Leżaczki bujaczki to świetne rozwiązanie na zajęcie dziecku czasu przez kilka chwil, gdy rodzic nie może akurat poświęcić uwagi swojej pociesze. Tego typu urządzenia są wyposażone w szereg udogodnień, jak kołysanie, wibracje, melodyjki, zabawki w postaci grzechotek i wiele innych. Jednocześnie są bezpieczne, o ile oczywiście dopasujemy rozmiar bujaczka do wagi naszego dziecka.

Leżaczek bujaczek ranking

Warto też spojrzeć na sporządzony przez nas leżaczek bujaczek ranking, w którym to umieściliśmy najciekawsze naszym zdaniem modele leżaczków bujaczków.

Dodaj komentarz