Łóżeczko dla dziecka

łóżeczko dla dzieckaDla każdego rodzica bardzo ważne jest to, aby zapewnić swojemu dziecku jak najlepsze i jak najbardziej komfortowe warunki do życia – chcąc przy tym zadbać również odpowiednio o bezpieczeństwo. Nie inaczej jest w przypadku łóżeczek dla dzieci, które są jednym z najważniejszych zakupów dla rodzica.

Jakie łózko dla rocznego dziecka wybrać? a jakie dla niemowlaka? Tego dowiesz się w naszym poradniku.

Jakie łóżeczko dla noworodka?

 1. Tradycyjne – tradycyjne łóżeczka dla dzieci są w zdecydowanej większości wykonane z drewna. W efekcie otrzymujemy trwały, solidny produkt, który może służyć rodzinie przez wiele pokoleń. Łatwo jest również dopasować łóżeczko do przestrzeni ze względu na jego neutralny kolor. Łóżeczka tradycyjne wypposażone są w materac z poziomami regulacji oraz solidne szczebelki umożliwiają powieszenie różnych dodatków w postaci np. organizera na pieluszki lub przewijaka. Głównymi wadami tradycyjnych łóżeczek jest ich waga oraz ograniczona możliwość schylenia się do dziecka ze względu na trwałe, przeszkadzające części.
 2. Z regulacją – w przeciwieństwie do łóżeczek tradycyjnych, największa zaletą łóżeczek z regulacją jest ułatwienie schylana się, które zwłaszcza po porodzie nie jest łatwe dla mamy. Z pomocą przychodzi regulacja wysokości położenia materaca, która pozwoli na korzystanie z łóżeczka przez wiele lat, ponieważ materac będzie można ustawiać na poziomie adekwatnym do wieku dziecka.
 3. Z przewijakiem – łóżeczka z przewijakiem zaliczają się do grona łóżeczek wielofunkcyjnych. Ułatwiają one rodzicom zmienianie pieluchy dziecku i nie zmuszają do zakupu osobnego przewijaka. Tego typu łóżeczka wyposażone są czasami również w szuflady, w których to schować można potrzebne do pielęgnacji dziecka dodatki. Niektóre łóżeczka tego typu umożliwiają również odłączenie przewijaka w razie potrzeby.
 4. Z wyposażeniem – dodatkowe wyposażenie w łóżeczkach jest bardzo przydatne. Specjalne płozy do bujania czy kółka ułatwiają uśpienie malucha oraz ułatwiają przemieszczanie łóżeczka na dużych przestrzeniach lub z pomieszczenia do pomieszczenia. W przypadku płozów do bujania trzeba oczywiście pamiętać o bezpieczeństwie i zadbać o to, aby wyposażone w nie łóżeczko było odpowiednio stabilne. Kółka natomiast powinny być wyposażone w blokadę.

TOP 5 – Najważniejszych elementów

łóżeczka niemowlęce z wyposażeniem

 1. Po pierwsze – Odpowiednie wymiary łóżeczka
  Wymiary to absolutna podstawa. Łóżeczka dzielą się na te o rozmiarach 140 x 70 cm oraz te o rozmiarach 120 x 60 cm. Te pierwsze służą dziecku dłużej głównie ze względu na to, że zostały zaprojektowane w sposób umożliwiający przekształcenie w łóżko. Dzięki temu dziecko może korzystać z takiego łóżeczka nawet do 7. roku życia. Z kolei łóżeczka o rozmiarach 120 x 60 cm przydaje się, gdy chcemy urządzić dziecku pokój w danym stylu i nie planujemy, aby służyło mu ono bardzo długo. Mniejsze łóżko łatwiej również przemieścić.
 2. Po drugie – Bezpieczeństwo
  Bardzo ważna kwestia, której pod żadnym pozorem nie wolno lekceważyć. Odpowiednie łóżeczko musi być stabilne, elementy muszą być mocno zamontowane, a szczebelki nie powinny umożliwiać dziecku przełożenia przez nie główki. Ważna jest również wysokość, która powinna uniemożliwiać starszemu dziecku wyjście z łóżeczka.
 3. Po trzecie – Wygląd zewnętrzny
  Wszystko zależy od preferencji rodziców. Łóżeczko nie może jedynie posiadać ostrych, wystających części oraz musi być pomalowane bezpieczną farbą dla niemowląt. Dobrym pomysłem jest również osłonka, ponieważ ząbkujące dzieci mogą pozostawiać na łóżeczku ślady zębów.
 4. Po czwarte – Dobry materac
  Dobry materac to taki wykonany z wysokoelastycznej pianki. Wynika to z połączenia rozsądnej ceny i dobrej jakości. Dziecko leży wygodnie i ma zapewnione odpowiednie podparcie kręgosłupa. Ważna jest również regulacja wysokości materaca, która przedłuża przydatność łóżeczka.
 5. Po piąte – Jakość wykonania
  Odpowiednie łóżeczko musi być wyposażone w stabilne i trwałe elementy. Szczebelki powinny być rozstawione na tyle gęsto i solidnie, aby zapewnić bezpieczeństwo dla dziecka. Dodatkowe wyposażone jak np. płozy do bujania musi również byc odpowiednie wykonane tak, aby zapewnić dziecku bezpieczeństwo.

Nasz wybór

 1. Łóżko dla rocznego dziecka
  Dobrym łóżeczkiem w rozsądnej cenie dla rocznego dziecka jest Klupś łóżeczko Radek III z szufladą. To solidnie wykonany produkt o esteycznym wyglądzie, który pokryty jest bezpieczną dla dziecka farbą. Łóżeczko pozwala wyjmować szczebelki, wyposażone jest w regulację oparć oraz w szufladę.
 2. Łóżko dla niemowlaka
  Tutaj polecić możemy łóżeczko Pinio Moon. Mała waga, solidność wykonania oraz estetyczny wygląd tego produktu sprawiają, że naprawdę warto się nim zainteresować. Dodatkowo, duża szuflada oraz bezpieczeństwo również brzmią interesująco. Pinio Moon to jedno z najlepszych łóżeczek dla dzieci ze średniej półki cenowej.

Podsumowanie – Czy warto kupić łóżeczko dla dziecka?

Łóżeczko dla dziecka to niezbędnik dla każdego rodzica. Większość nie jest droga i może służyć nawet do 7. roku życia – musimy jednak zwrócić uwagę na bezpieczeństwo oraz solidność wykonania.

Łóżeczko dla dziecka ranking

Przygotowaliśmy również specjalny ranking łóżeczek dla dziecka, który ma na celu ułatwić dobór odpowiedniego łóżeczka, zarówno dla niemowlaka, jak również dla rocznego i starszego dziecka.

Dodaj komentarz