Mleko modyfikowane

mleko modyfikowane opinieKażdy rodzic zgodzi się bezsprzecznie, że najlepszym pokarmem dla dziecka jest mleko matki. Czasem jednak zdarza się z różnych powodów, że musimy sięgnąć po mleko modyfikowane. Dlatego też warto dowiedzieć się więcej o tym rodzaju mleka zanim dokonamy zakupu.

Sprawdź, nasz artykuł na temat “mleko modyfikowane ranking“.

Czym jest mleko modyfikowane?

Mleko modyfikowane jest mlekiem krowim, które przeszło odpowiednią obróbkę chemiczną. Ma ona na celu zbliżyć mleko krowie jak najbardziej do właściwości pokarmu kobiety. Niektórzy mają pewne wątpliwości do tego rodzaju pokarmu głównie ze względu na to, że kiedyś mleko modyfikowane było sprzedawane na podstawie mleka krowiego, co przekładało się często na nieprzyjemne skutki uboczne w postaci problemów z trawieniem lub alergii.

Zmienił to jednak postęp technologiczny i obecnie mleko modyfikowane jest o wiele bardziej zbliżone do mleka matki niż kiedyś i z upływem czasu dochodzi w jego składzie do kolejnych pozytywnych zmian.

Do procesów modyfikacyjnych zalicza się zmniejszanie ilości białka, co ma na celu odciążyć nerki dziecka, które mogą nie radzić sobie zbyt dobrze z tego powodu z trawieniem mleka krowiego.

W mleku modyfikowanym:

  • zmniejsza się również ilość tłuszczu zwierzęcego, zastępując go tłuszczami roślinnymi, które to z kolei wspomagają rozwój układu nerwowego wśród dzieci.
  • kolejnym procesem, który wykonuje się podczas modyfikacji mleka krowiego jest zwiększanie ilości zawartego w nim żelaza, co chroni dziecko przed wystąpieniem anemii.
  • nie obejdzie się również bez dodawania odpowiednich probiotyków oraz prebiotyków, które wpływają pozytywnie na budowanie układu odpornościowego u dzieci.
  • mleko modyfikowane wzbogaca się również o witamy A, E, C, K, D3 oraz takie minerały, jak miedź, wapń, selen, jod oraz mangan.

Mleko modyfikowane a wiek dziecka

wiek dziecka mleko modyfikowane

Mleko modyfikowane przechodzi największe zmiany w przypadku najmłodszych dzieci, kiedy to musi najbardziej przypominać mleko matki. To najważniejszy okres w rozwoju dziecka, kiedy to musi otrzymywać ono wszelkie niezbędne składniki do rozwoju. Dlatego też przechodzi dużo procesów modyfikacji, o których wspomnieliśmy wyżej.

Sytuacja zmienia się wraz z wiekiem dziecka, które z czasem może pozwalać sobie na co raz to większe urozmaicenia w diecie. Jadłospis zmienia się poprzez wprowadzanie różnych nowych pokarmów zawierających cenne substancje odżywcze. Mleko co prawda wciąż pozostaje ważnym elementem diety dziecka, ale wraz z czasem nie musi już być aż tak bardzo zmodyfikowane jak w okresie niemowlęcym.

Jak odpowiednio dobrać mleko dla noworodka?

Z zasady dziecko nie powinno spożywać regularnie czystego mleka krowiego do ukończenia przynajmniej pierwszego roku życia ze względu na nie do końca zdrowy dla niego skład tego pokarmu. Same mieszanki mleka modyfikowanego dostępne w sklepach przeznaczone są dla dzieci w różnym wieku i różnią się one oczywiście składem. Mleko modyfikowane może być stosowane nawet do trzeciego roku życia dziecka i nieznany jest konkretny moment w rozwoju dziecka, kiedy to można definitywnie zrezygnować z podawania mleka modyfikowanego.

Podczas doboru mleka modyfikowanego pamiętajmy przede wszystkim o tym, aby nie zmieniać go zbyt często. Może to wpłynąć na problemy z trawieniem dziecka. Ważne jest także, aby w razie potrzeby zakupić mleko dla alergików. Dobrym pomysłem jest również zakup popularnego na rynku mleka zagęszczonego, które to jest dobre w przypadku dzieci mających problem z częstym występowaniem refluksu lub ulewania.

Na rynku istnieją również mieszanki na bazie mleka sojowego, które są jedyną alternatywą w sytuacji występowania uczulenia u dziecka na mleko krowie. Dla starszych dzieci można z kolei kupić mleko smakowe, a także wytwarzane na bazie mleka modyfikowanego jogurty.

Najpopularniejsze mleka modyfikowane dla noworodków

  1. Bebiko – producent ten to jeden z najbardziej popularnych na rynku wytwórców mleka modyfikowanego. Jego oferta zawiera szeroki wachlarz tego typu produktów, które uwzględniają nawet mleko bezglutenowe – rozwiązanie tak bardzo popularne w dzisiejszych czasach. Mleka od Bebiko jest bezpieczne dla dziecka, zawiera odpowiednie składniki odżywcze i witaminy, a także występuje w różnych smakach w przypadku produktów dla starszych dzieci.
  2. Bebilon – kolejny bardzo popularny producent mleka modyfikowanego, który zasłużył na swoją pozycję poprzez wieloletnią pracę nad składem tego typu produktów i dopasowywanie go jak najbardziej do potrzeb dziecka. Rodzice polecają mleko modyfikowane od Bebilonu ze względu na jego jakość oraz zawarte składniki odżywcze.

Jak przechowywać mleko dla noworodka?

Jak przechowywać mleko dla noworodka?

Prawdopodobnie interesuje was również kwestia przechowywania mleka modyfikowanego. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, aby przechowywać je w suchym miejscu i zużyć przez 4 tygodnie po otworzeniu. Nie zaleca się przesypywania proszku do innych pojemników. Nie można także zapominać o szczelnym zabezpieczeniu otwartego opakowania.

Podsumowanie

Produkowane w dzisiejszych czasach mleko modyfikowane to godny zaufania produkt, który jest zbawienny w sytuacji, gdy matka nie może karmić dziecka piersią. Zapewnia odpowiednie pożywienie i jest absolutnie bezpieczne dla dziecka na różnych etapach jego rozwoju.

Mleka modyfikowane ranking

Na koniec artykułu umieszczamy ranking – mleka modyfikowane, w którym zawarliśmy najbardziej godne zainteresowania naszym zdaniem produkty na rynku.

Dodaj komentarz