Najlepsze zabawki dla 2 latka od Kaji

Najlepsze zabawki dla 2 latka

Każde dziecko zarówno młodsze jak i starsze uwielbia zabawę, zależnie od preferencji dziecka może to być zabawa w chowanego czy też walka na miecze. Jest multum ciekawych zabaw, które są popularne, jednak bez zabawek, świat dziecka byłby ponury i nie tak kolorowy jak teraz. W dzisiejszym artykule, pokażemy najlepsze wg. nas zabawki dla dziecka, przydatne w codziennej zabawie!.

Jaki powinien być idealny prezent dla dwulatka?

 • ciekawy, pomysłowy – ciekawość dziecka to klucz do jego zadowolenia i postrzeganie świata, warto zadbać, aby zabawka była ciekawa i pomysłowa. Dobrym pomysłem jest też ręcznie przygotowany prezent jak np. koń na biegunkach
 • zgodny z pasją dziecka – warto dobrać zabawkę do zainteresowań dziecka, jeśli interesują go kolory, wybierzmy kolorową zabawkę jak no. Mięciutki kwadrat. W przypadku zainteresowań zabawy na dworze, warto postawić na np. łopatki do piaskownicy czy piłkę.
 • korzystny cenowo – cena ma znaczenie, jak wiadomo zabawki dla dzieci nie są tanią sprawą np. jeździk pchacz potrafi kosztować nawet 150 zł. Im tańszy prezenty wybierzemy, w tym będziemy mogli kupić więcej zabawek.
 • wpływający na rozwój dziecka – kreatywne zabawki, rozwijają wyobraźnie dziecka, co ma istotny wpływ w późniejszej edukacji.
 • długotrwały – im dłużej nasze dziecko będzie się bawiło tym więcej pieniędzy zaoszczędzimy. Każde dziecko ma swoją ulubioną zabawkę lub misia, warto aby na samym początku jak najbardziej trafić w gust, młodego potomka.

Moje propozycje prezentów

 1. Klocki
 2. Jeździdełka np. hulajnoga, rowerek
 3. Zabawki kreatywne jak układanki, zagadki
 4. Ciekawe bajki
 5. Zabawki do malowania i poznawania świata
 6. Lalki
 7. Misie
 8. Samochody
 9. Roboty
 10. Domki i akcesoria

Co przypadnie do gustu chłopcu a co dziewczynce?

Jak wiadomo, zarówno chłopiec jak i dziewczynka ma inne podejście do zabawy, co oczywiście jest naturalne. W przypadku dziewczynek popularniejsze będą zabawki takie jak lalki barbie, tęczowe perełki, domki na figurki, słodkie zwierzątka, misie. Natomiast chłopcom bardziej do gusty z pewnością przypadną samochodziki, psi patrol, narzędzia, budowa maszyn. Warto postawić na sprawdzone zabawki, żeby nie było rozczarowań!

Podsumowanie

Mam nadzieję, że spodobały Ci się moje propozycje zabawek dla dzieci. Jeśli tak zostaw komentarz to motywuje mnie do dalszego pisania. Jak widać zabawek dla dzieci jest całkiem sporo, dlatego każdy rodzic znajdzie coś dla siebie. Pamiętajcie, dobra zabawka to uśmiech dziecka i szczęście każdego dnia.

Dodaj komentarz