Niania elektroniczna

niania elektroniczna rankingDzieci wymagają od rodziców dokonania szeregu zakupów, które pozwolą zapewnić odpowiednie bezpieczeństwo. Jednym z rozwiązań, które zostały stworzone zgodnie z tą myślą są urządzenia nazywane nianiami elektronicznymi. Są one bardzo popularne i znacznie ułatwiają dbanie o swoją pociechę. Z tego też względu warto dowiedzieć się więcej o nianiach elektronicznych.

W naszym artykule, podpowiemy, jaką nianię elektroniczną warto wybrać do pomocy nad opieką nad dzieckiem.

Jak działa niania elektroniczna?

Z pewnością warto wyjaśnić sobie tę kwestię.

Nianie elektroniczne składają się z dwóch części:

 • odbiornika
 • oraz nadajnika.

Tego typu urządzenia umożliwiają zaprogramowanie w sposób, który jak najbardziej zwiększy ich skuteczność. Nadajnik umieszcza się w pokoju dziecka, a odbiornik zostaje w posiadaniu rodzica. Istnieje również interesująca opcja niani elektronicznej w postaci samego odbiornika – rodzic wówczas może odbierać dźwięki za pomocą swojego telefonu komórkowego.

Niania elektroniczna jaką wybrać?

To prawdopodobnie najbardziej interesująca kwestia. W końcu zanim podejmiemy decyzję o zakupie danego produktu, warto będzie zapoznać się z zaleceniami, które ułatwią dobór odpowiedniej niani elektronicznej.

 1. Zasięg działania – co prawda jak największy zasięg jest zalecany, ale najważniejszą kwestią jest sprawdzenie, czy zasięg urządzenia dotyczy otwartej przestrzeni, budynku czy też oddzielonych ścianami pomieszczeń. Tego typu szczegół znacznie ułatwi dobranie odpowiedniej nianii elektronicznej.
 2. Wyświetlacz – bardzo dużo niani elektronicznych na rynku nie posiada wyświetlacza i jest to swego rodzaju standard. Dobrze jednak będzie zastanowić się nad wyświetlaczem z ekranem, ponieważ umożliwia on spoglądanie na dziecko. Dzięki niani elektronicznej możesz bowiem nie tylko słyszeć, co dzieje się u dziecka, ale również widzieć to, co się z nim dzieje. Jest to nie tylko dobre ze względu na bezpieczeństwo, ale również ze względu na to, że nic bardziej rozczula rodziców od widoku śpiącego dziecka. Niektóre produkty dostępne na rynku umożliwiają również oglądanie dziecka w kolorze, a nawet przybliżanie obrazu.
 3. Czas działania – nie da się podejść do tej kwestii obojętnie. Nianie elektroniczne na baterię lub akumulator mają określony czas działania i warto dobierać to urządzenie również pod tym kątem. Nie chcemy przecież, żeby przestało działać w niechcianym momencie.
 4. Cena – dobre nianie elektroniczne nie muszą być wcale drogie. Te najtańsze kosztują około 100 złotych, ale jeśli będziemy chcieli wyposażyć się w urządzenie z ekranem i dodatkowymi akcesoriami, to będzie nas to kosztowało już kilkaset złotych.
 5. Dodatkowe akcesoria oraz możliwe funkcje – podczas doboru niani elektronicznej warto również zastanowić się nad dodatkowymi akcesoriami. Tego typu urządzenia mogą być bowiem wyposażone w przydatne funkcje, takie jak chociażby pomiar temperatury dziecka, nagrywanie obrazu, uruchamianie kołysanki czy kanał do komunikacji zwrotnej. Słyszeć i widzieć dziecko, to jedno, ale odpowiednio szybka reakcja na jego płacz to drugie. Dobrze jest w końcu móc zareagować odpowiednio wcześnie, zanim jeszcze będziemy w stanie dotrzeć do dziecka. Często pierwsza reakcja jest najważniejsza, ponieważ znacznie przyspiesza uspokojenie dziecka. Dlatego też kanał komunikacji zwrotnej to bardzo przydatne rozwiązanie, ponieważ znajomy głos rodzica jest w stanie bardzo szybko uspokoić pociechę w większości przypadków.

Zalety posiadania niani

Zalety posiadania niani elektronicznej

Zalety posiadania niani elektronicznej są oczywiste.

 1. Bezpieczeństwo dziecka – Tego typu urządzenia pozwalają nam zadbać o bezpieczeństwo naszych dzieci bez konieczności bycia przy nich przez cały czas.
 2. Kontrola nad dzieckiem 24/7h – Ułatwiają kontrolowanie pociechy podczas snu i zadbanie o to, aby nie przydarzyła się im żadna krzywda w innych sytuacjach.
 3. Dodatkowe możliwości – Do tego dochodzą również dodatkowe funkcje, jak ekran pozwalający oglądać nam swoje dziecko i regularnie sprawdzać, czy wszystko jest w porządku lub kanał komunikacji zwrotnej, który ułatwi nam uspokojenie dziecka w sytuacji, gdy się obudzi.

Dla wielu rodziców trudno będzie obejść się bez niani elektronicznej, ponieważ spełnia ona bardzo ważną funkcję i znacznie ułatwia wiele spraw.

Polecani producenci

 1. Philips – nianie elektroniczne tego producenta to bardzo dobry wybór. Philips oferuje bowiem całe spektrum urządzeń tego rodzaju, które wyposażone są często w różne przydatne dodatkowe akcesoria. Do tego oczywiście dochodzi solidność wykonania oraz długotrwałość.
 2. Motorola – nie inaczej jest w przypadku tego producenta. Również Motorolę trzeba pochwalić za dobrą jakość niań elektronicznych, które zarówno w niższych, jak i tych wyższych przedziałach cenowych sprawdzają się doskonale oraz w zupełności spełniają swoją rolę.
 3. BabyOno – to najmniej popularny z tych trzech producentów, ale równie godny uwagi. Nianie elektroniczne tworzone przez BabyOno wyróżniają się jakością wykonania, wieloma dodatkowymi akcesoriami oraz rozsądną ceną.

Podsumowanie

Dobre nianie elektroniczne potrafią sprawić, że o wiele łatwiej będzie nam zadbać o bezpieczeństwo naszych pociech podczas na przykład snu. Przy wyborze trzeba pamiętać o tym, aby zwrócić uwagę na przede wszystkim czas działania oraz zasięg działania, który podawany jest czasami tylko dla otwartych przestrzeni – nas interesować powinny jednak te urządzenia, na których producent umieszcza informację o zasięgu działania na przestrzeni oddzielonej ścianami.

Warto wyposażyć się również w nianię elektroniczną wyposażoną w ekran oraz kanał komunikacji zwrotnej, które umożliwiają błyskawiczną reakcję na niespokojne zachowanie dziecka. Z kolei polecani producenci to Philips, Motorola oraz BabyOno. Zastosowanie się do tych rad pozwoli wam zakupić produkt, który w pełni sprosta waszym oczekiwaniom.

Niania elektroniczna z kamerą Ranking

W celu dalszego ułatwienia wam doboru odpowiedniego produktu, zdecydowaliśmy się na koniec umieścić specjalny ranking, który uwzględnia najlepsze naszym zdaniem nianie elektroniczne. Według nas sprawdzą się one doskonale i sprawią, że będziecie zadowoleni z dobranego urządzenia bez znaczenia, na który z produktów umieszczonych w rankingu się zdecydujecie.

Dodaj komentarz