Podgrzewacz do butelek

Podgrzewacz do butelek - rankingRodzic ma wiele akcesoriów do zakupu dla swojej pociechy. Oprócz podstawowych rzeczy, jak chociażby łóżeczko czy odpowiedni materac, przydatnym rozwiązaniem jest podgrzewacz do butelek. Co prawda, nie jest to oczywisty wybór dla każdego rodzica, ale warto przyjrzeć się podgrzewaczom, ponieważ potrafią one bardzo ułatwić przygotowywanie mleka dla swojej pociechy.

W naszym artykule, podpowiadamy jaki podgrzewacz do butelek warto wybrać? na baterie, a może z termostatem? W jakiej cenie możemy myśleć o zakupie. Tego dowiesz się czytając nasz poradnik.

Jaki podgrzewacz do butelek warto wybrać?

To najważniejsze pytanie, które z pewnością was nurtuje. W końcu warto wiedzieć, z czym ma się do czynienia na rynku zanim podejmie się decyzję o zakupie danego podgrzewacza do butelek.

  1. Podgrzewacz na baterie – to bardzo wygodne rozwiązanie, z którego można skorzystać zarówno w domu, jak i w podróży. Jest łatwy w użytku oraz odznacza się rozsądną ceną.
  2. Podgrzewacz z termostatem – tego rodzaju podgrzewacze do butelek mają za zadanie utrzymywać określoną temperaturę do nawet kilku godzin. Taka funkcja sprawia, że w nagłej sytuacji woda jest gotowa do szybkiego odgrzania mleka. Wystarczy włożenie butelki do środka i po chwili mamy gotowy pokarm dla dziecka, które na przykład dopiero co się obudziło.
  3. Podgrzewacz do butelek podróżny – do podróżnych podgrzewaczy do butelek zalicza się kilka rodzajów. Są to butelki na baterie, podgrzewacze żelowe mające na celu podgrzewanie do danej temperatury czy samochodowe podgrzewacze, które ładuje się przy użyciu zapalniczki. Co prawda większość z tych rozwiązań nie sprawdzi się dobrze na dłużej w domowych warunkach, ale w przypadku krótkich okresów poza domem czy wakacji wystarczą one w zupełności.

Najważniejsze parametry

  1. Kontrola temperatury – bardzo ważną i przydatną funkcją jest kontrola temperatury. Podgrzewacze z termostatem są bowiem w stanie utrzymywać daną temperaturę nawet do kilku godzin. Dzięki temu możemy szybko podgrzać butelkę w nagłych sytuacjach.
  2. Funkcja sterylizacji – niezbędnik. Funkcja sterylizacji pozwala na czyszczenie butelek i smoczków przy użyciu pary wodnej. Bez tego trudno zadbać o należytą higienę podgrzewacza.
  3. Dodatkowe funkcje i akcesoria – z dodatkowych przydatnych funkcji i akcesoriów wymienić należy specjalną przykrywkę mającą na celu chronić przed brudem oraz obudowę ułatwiającą utrzymanie temperatury podgrzanego mleka. Nie są one konieczne, ale ułatwiają korzystanie z urządzenia.

Podgrzewacz do butelek, a może sterylizator? Co lepsze?

Do wyboru mamy zarówno podgrzewacze, jak i sterylizatory. Istnieje też trzecia opcja, a mianowicie urządzenia łączące obydwie te funkcje. Takie rozwiązanie pozwala na zaoszczędzeniu miejsca oraz pieniędzy i jest polecane przez wielu ekspertów. Nie można stwierdzić, że jedno czy drugie urządzenie jest lepsze, ponieważ oczywiście pełnią one zupełnie inne funkcje. Warto jednak zapoznać się z ich wariantami.

O podgrzewaczach zawarliśmy już sporo informacji powyżej, tak więc dobrze będzie przybliżyć również tematykę sterylizatorów.

Sterylizatory to urządzenia wyposażone w:

  • wygodny wyświetlacz,
  • możliwość sterylizacji kilku rzeczy na raz.

Najlepsze sterylizatory umożliwiają również dopasowanie się do niemal każdego kształtu butelki. Dobrym rozwiązaniem jest również sterylizator uniwersalny, który pozwala na sterylizację różnych innych przedmiotów, nie tylko akcesoriów dziecięcych.

Jak używać podgrzewacza? – Poradnik

Jest to dość prosta czynność.

Podgrzewacz ma za zadanie ocieplić pokarm na zasadzie kąpieli wodnej. Odbywa się to poprzez nalanie do środka urządzenia odmierzonej ilości wody, która potem jest ogrzewana do określonej temperatury. Naturalne mleko matki osiąga 40 stopni Celsjusza i to właśnie do tej wartości najczęściej podgrzewa się mleko dla dziecka.

Podczas wykonywania tej czynności należy pamiętać o tym, aby woda znajdowała się poniżej nakrętki ze smoczkiem. Do ustawienia wartości temperatury służy wyświetlacz LCD.

Podczas korzystania z podgrzewacza do butelki warto też pamiętać o odpowiednim zadbaniu o jego czystość. Po każdym użyciu należy wylać z niego wodę i wyczyścić suchą ścierką.

Zobacz też video poradnik – jak używać podgrzewacza

Producenci zalecają również korzystanie z wody destylowanej, aby nie mieć problemu w postaci osadu z kamienia. Jeśli nie jest to możliwe, dobrze będzie raz na kilka tygodni wyczyścić środek podgrzewacza poprzez zagotowanie wody z kwaskiem cytrynowym.

Za ile kupimy dobry podgrzewacz do butelek?

W końcu dochodzimy do tej jakże ważnej kwestii. Bez obaw, cena nie jest wcale duża. Istnieją co prawda produkty, które kosztują nawet ponad 400 złotych, ale nie będą nam one raczej potrzebne.

Dobry podgrzewacz do butelek można kupić w cenie od 70 do 100 zł. Na koszt podgrzewacza będzie oczywiście wpływać ilość zastosowanych funkcji. Większość tego typu produktów jest projektowana z myślą o długotrwałym użytkowaniu, także nie nie musimy martwić się o to, że szybko się zepsuje.

Podsumowanie

Podgrzewacze do butelek to przydatne urządzenia, które dzięki szeregowi funkcji, jak np. utrzymywanie danej temperatury wody przez kilka godzin, bardzo ułatwiają przygotowywanie mleka dla dziecka.

Podgrzewacz do butelek Ranking, Opinie

Na koniec zamieszczamy specjalny ranking podgrzewaczy do butelek, którego zadaniem jest ułatwić wam wybór produktu jak najbardziej spełniającego wasze wymagania.

Dodaj komentarz