Rowerek biegowy

rowerek biegowy dla 2 latkaZanim dziecko osiągnie odpowiedni wiek lub umiejętności do jazdy rowerem, warto zwrócić swoją uwagę w stronę rowerków biegowych. To ciekawe rozwiązanie, nad którym warto zastanowić się jako rodzic. Zanim jednak dokonamy zakupu, dobrze będzie dowiedzieć się nieco więcej, sprawdź jaki rowerek biegowy wybrać dla 2 latka,  1,5 rocznego dziecka i młodszych dzieci.

Jaki rowerek biegowy wybrać?

Rowerek biegowy dla dzieci to bardzo ciekawe rozwiązanie, które umożliwia bezpieczną jazdę małym dzieciom. Nie jest wyposażony w pedały, przez co maluchowi o wiele łatwiej jest utrzymać równowagę. W efekcie nasze dziecko zaznaje ruchu, nie nudzi się oraz uczy się koordynacji ruchowej potrzebnej do jazdy na rowerze. Do wyboru mamy dwa rodzaje rowerków biegowych:

  1. Rowerek drewniany – tego typu rowerki są zazwyczaj tańszym rozwiązaniem. Ich zalety to mała waga oraz nie uczulajace farby na bazie wody. Producenci tego typu urządzeń zachęcają do ich zakupu również przez zwracanie uwagi na ekologię.
  2. Rowerek metalowy – metalowe rowerki są z kolei malowane lakierami na bazie rozpuszczalnika, co przekłada się zazwyczaj na bardziej trwałą powłokę oraz po prostu lepszy wygląd. Oprócz tego, są bardziej stabilne, wykonane z solidniejszych materiałów oraz ułatwiają zamontowanie takich dodatkowych akcesoriów, jak na przykład podnóżek, dzwonek lub dodatkowe oświetlenie.

Wybór konkretnego rodzaju rowerka dla dziecka zależy od naszych preferencji, a dokonać go pomoże nam zwrócenie uwagę na kilka parametrów, do których z kolei zaliczają się:

  1. Wielkość – bardzo ważny aspekt doboru rowerka. Musi on być dostosowany do wzrostu dziecka, które siedząc na siodełku powinno mieć jedynie lekko ugięte nogi oraz kłaść całą stopę na podłożu.
  2. Koła – warto zwrócić również uwagę na tę kwestię podczas doboru odpowiedniego rowerka. Koła są zazwyczja pompowane lub piankowe. Te pierwsze są znane z lepszej przyczepności i lepiej sprawdzają się przy szybkiej jeździe. Z kolei koła piankowe łatwiej się ślizgają.
  3. Hamulec i blokada skrętu – ręczny hamulec nie będzie raczej potrzebny dla najmłodszych dzieci, które jedynie się odpychają od podłogi. Inaczej jest z blokadą skrętu, która może się okazać przydatna w niektórych sytuacjach – np. gdy dziecko ma problem z opanowaniem jazdy.

Rowerek biegowy dla dwulatka oraz półtorarocznego dziecka

Ten przedział wiekowy to moment w życiu dziecka, kiedy rodzice najczęściej decydują się na rower biegowy. Z tego też względu, po przejrzeniu powyżej wymienionych aspektów, z pewnością interesują was konkretne produkty. Do nabardziej polecanych rowerków biegowych dla dzieci zaliczają się:

  1. Rowerek biegowy Lionelo Dan – bardzo dobra propozycja, która przeznaczona jest dla dzieci od 18. miesiąca życia. To bardzo bezpieczny produkt, wykonany z dobrej jakości materiałów oraz odznaczający się odpowiednimi certyfikatami. Jego wygląd jest bardzo ładny, a siodełko jest stworzone z materiału komfortowego dla dziecka. Rowerek ten jest również dodatkowo wyposażony w ochraniach na kierownicę, który ma na celu chronić dziecko przed uderzeniem, hamulec ręczny zamontowany w tylnym kole oraz antypoślizgowe rączki ułatwiające zachowanie kontroli nad pojazdem. Wszystko to zawarte jest w korzystnej cenie i zdecydowanie warto zastanowić się nad zakupem tego rowerka.
  2. Milly Mally Micro – kolejny bardzo ciekawy rowerek biegowy, który zyskał sobie popularność wśród rodziców. Jest to bardzo lekki oraz jednocześnie stabilny rowerek, który ułatwia dziecku jazdę oraz zachowuje odpowiednie bezpieczeństwo. Jest przeznaczony dla dzieci już od 12. miesiąca życia. Producent tego rowerka biegowego przewidział kilka różnych wzorów, które możemy dobrać w zależności od preferencji naszego dziecka. Oprócz tego, rowerek wyposażony jest w blokadę skrętu kierownicy, wyprofilowane piankowe siedzisko oraz miękkie antypoślizgowe rączki. Jest to godny polecenia produkt.

Rowerek trójkołowy – propozycja dla starszych dzieci

jaki rowerek biegowy

Rowerek trójkołowy to alternatywa dla standardowe rowerka biegowego, która również cieszy się popularnością wśród rodziców. W tym wypadku trzeba zwrócić uwagę na odpowiednią wielkość pojazdu, wielkość zamontowanych w nim pedałów, hamulce oraz uchwyt pozwalający na bezpiecznie kontrolowanie poczynań dziecka przez rodziców.

Starsze dzieci bardzo lubią jeżdzić na rowerkach trójkołowych, które są stabilne i stanowią dobre rozwiązanie zanim nasza pociecha zacznie uczyć się jeździć na standardowym rowerze.

Bezpieczeństwo to podstawa

Podczas doboru odpowiedniego rowerka biegowego czy rowerka trójkołowego nie możemy w żadnym wypadku zapominać o bezpieczeństwie. Dlatego też trzeba oczywiście decydować się na sprawdzone, popularne rowerki od uznanych producentów. Należy jednak również wyposażyć dziecko w odpowiednie kaski i ochraniacze, bez których lepiej nie pozwalać mu jeździć samemu.

Nierzadko zdarza się, że nie trzeba kupować ich osobno, ponieważ producenci sprzedają rowerki w zestawie z ochraniaczami oraz kaskiem. Zastosowanie się do tych porad zadba odpowiednio o bezpieczeństwo naszej pociechy.

Opinie

Rodzice wysoko cenią sobie rowerki biegowe, które uznają za świetny sposób na spędzanie czasu przez ich malucha. Jest to bowiem świetna zabawa, która dodatkowo aktywizuje dzieci fizycznie oraz uczy koordynacji ruchowej. Przy tym zwracają również uwagę na wysoki standard bezpieczeństwa, które zapewniają rowerki kupione od sprawdzonych producentów.

Rowerek biegowy Ranking – Dla dzieci

Dobrym pomysłem na wybór konkretnego produktu będzie również przyjrzenie się sporządzonemu przez nas rankingowi rowerków biegowych dla dzieci, który znajduje się poniżej.

Dodaj komentarz