Smartwatch dla dzieci

smartwatch dla dzieci ranking 2019Zegarek na ręce to bardzo częsty spotykany widok wśród zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest smartwatch, który oprócz standardowych funkcji zegarka zapewnia również szereg innych dodatkowych funkcjonalności. Z tego też względu może świetnie sprawdzić się zarówno dla dorosłych, jak i dzieci – i to właśnie na smartwatchach dla dzieci skupimy się w tym wpisie, podpowiemy jaki smartwatch dla dziecka warto wybrać.

Jaki smartwatch dla dziecka?

Trudno odpowiedzieć sobie jednoznacznie na to pytanie, ponieważ smartwatche oferują szereg przydatnych funkcji. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup konkretnego produktu, dobrze będzie zapoznać się z jego najbardziej przydatnymi dodatkami oraz zapoznać się z kryteriami wyboru, które znacznie ułatwią zakup smartwatcha.

Jakie funkcje powinien zawierać inteligentny zegarek?

Zacznijmy od tego, co najbardziej wyróżnia każdy smartwatch dla dzieci na tle klasycznych zegarków – czyli jego funkcji.

 1. System GPS – wbudowany system GPS pozwoli rodzicowi zadbać o bezpieczeństwo swojego dziecka poprzez umożliwienie sprawdzania jego lokalizacji w każdej chwili. Tego rodzaju funkcja przydaje się zarówno na codzień, jak i podczas wyjazdów.
 2. Alarm SOS – na rynku dostępne są smartwatche, które nie mogą zostać wyłączone przez dziecko. Umożliwia to zainstalowana karta SIM, a sama próba wyłączenia zegarka spotyka się z alarmem SOS, która dodatkowo informuje rodzica o próbie wyłączenia smartwatcha.
 3. Funkcja dzwonienia – to bardzo przydatna funkcja, która sprawdza się jako ciekawa alternatywa dla smartfona głównie z tego powodu, że trudniej jest zepsuć lub zgubić przylegający do nadgarstka zegarek.
 4. Rejestr połączeń – bardzo przydatna funkcja dla rodzica, który może sprawdzić gdzie dzwoniło jego dziecko lub kto do niego dzwonił. Pozwoli dodatkowo zadbać o bezpieczeństwo swojej pociechy.
 5. Licznik kroków – sprawdzanie liczby kroków pozwala rodzicowi w pewnym stopniu ocenić, gdzie mogło udać się dziecko. Jest to jakiś sposób na zadbanie o bezpieczeństwo pociechy, choć system GPS sprawdza się w tej kwestii o wiele lepiej.
 6. Liczne przydatne dodatki – jest ich naprawdę sporo. Niektóre z nich, na które warto zwrócić uwagę to zdalny podsłuch, wybieranie głosowe, system głośnomówiący, stoper czy książka adresowa.

Na co warto zwrócić uwagę kupując smartwatch dla dzieci?

Stając przed zakupem pierwszego smartwatcha dla dziecka trudno będzie nam od razu określić, który będzie lepszy. Z tego też względu warto kierować się kilkoma wskazówkami.

 1. Komfort – to najbardziej oczywista kwestia, obok której nie można przejść obojętnie. Zegarek będzie służył naszemu dziecku przez jakiś czas i z tego też względu musi być odpowiednio wygodny. Dlatego też nie decydujmy się na modele uwierające nadgarstek.
 2. Czas działania – równie ważna kwestia, która znacznie wpływa na komfort użytkowania ze smartwatcha. Baterie w tego typu urządzeniach działają od kilkunastu godzin do kilku dni. Nie jest to długo, ale w większości przypadków bateria będąca w stanie wytrzymać minimum 24 godziny wystarcza w zupełności.
 3. Wytrzymałość – podczas wyboru zwróćmy uwagę na to, czy poszczególne elementy zegarka są solidnie wykonane i wyglądają na trwałe. Dobrym pomysłem będzie też wyposażenie się w wodoodporny smartwatch.
 4. Cena – najtańsze smartwatche można kupić już w cenie do 100 zł. Te lepsze, oferujące wiele dodatkowych funkcji zazwyczaj zamykają się w przedziale od 200 do 400 zł. Lepiej jednak unikać najtańszych produktów, ponieważ często nie są one trwałe oraz mają małą pojemność baterii.
 5. Wygląd – warto zwrócić uwagę również na tę kwestię. Dziecko na pewno będzie chciało nosić na swoim nadgarstku estetyczny smartwatch, także zadbajmy o to, aby zegarek jak najbardziej przypadł naszej pociesze do gustu.

Smartwatch dla dziecka opinie rodziców

jaki smartwatch dla dziecka

Rodzice często traktują smartwatche jako gadżet i wolą zdecydować się na zakup smartfona. Mimo to, ci rodzice, który zdecydowali się już na zakup tego typu zegarka cenią sobie jego funkcjonalność oraz przede wszystkim system GPS, który pozwala zadbać o bezpieczeństwo dziecka znajdującego się poza domem. Dzięki temu rodzice są o wiele spokojniejsi.

Kontrola rodzicielska – największa zaleta

To właśnie kontrola rodzicielska jest tym, co najbardziej wyróżnia smartwatche. Jak już wspomnieliśmy wyżej, dzięki zamontowanemu systemowi GPS rodzic jest o wiele spokojniejszy wiedząc, gdzie znajduje się dziecko. Również alarm SOS jest bardzo przydatny w tej kwestii, ponieważ uniemożliwia dziecku wyłączenie urządzenia.

Smartwatche dla dzieci do 200, 300 zł – Nasze propozycje

 1. Smartwatch dla dziecka Q70 – dobry smartwatch znajdujący się w korzystnym przedziale cenowym. Jest trwały, pojemność baterii jest zadowalająca oraz oferuje system GPS. Do tego jest również odporny na zachlapania.
 2. Smartwatchdla dziecka V7k – propozycja dla starszych dzieci, które potrafią już korzystać z internetu. Smartwatch ten jest bardzo estetyczny oraz zawiera bardzo przydatne funkcje, w tym oczywiście system GPS.
 3. Smartwatchdla dziecka V6G – bardzo popularny smartwatch. Jest wodoodporny, uniemożliwia dziecku wyłączenie zegarka oraz posiada system GPS. Do tego jest trwały, a jego czas działania jest długi.

Podsumowanie

Dobry smartwatch dla dziecka to przede wszystkim trwały produkt wyposażony w system GPS. Dobrze jest również, jeśli jest wodoodporny, uniemożliwia wyłączenie przez dziecko oraz cechuje się długim czasem działania. Przy wyborze pamiętajmy o komforcie oraz wyglądzie zegarka. Smartwatch nie musi być przy tym drogi, dobry produkt można kupić za około 200 zł.

Smartwatch dla dzieci ranking

Zamieszczony poniżej ranking smartwatchy dla dzieci ma na celu ułatwienie wam decyzji o zakupie konkretnego produktu. Jesteśmy pewni, że urządzenia zamieszczone w tym rankingu sprostają waszym oczekiwaniom.

Dodaj komentarz