Termometr Bezdotykowy

termometr bezdotykowy rankingWyposażenie w odpowiedni termometr dla dziecka to obowiązek każdego rodzica. Bez niego nie da się odpowiednio zadbać o zdrowie pociechy, a jako że w obecnym okresie zachorowalność na grypę oraz występowanie przeziębień są zwiększone, dobrze będzie przyjrzeć się termometrom bezdotykowym dla dzieci i dorosłych.

Jaki termometr bezdotykowy kupić?

Zanim podejmiemy się zakupu danego termometra bezdotykowego dla dzieci, trzeba będzie pamiętać o kilku aspektach.

  1. Czas pomiaru – jedną z najważniejszych kwestii, na którą trzeba zwrócić uwagę podczas doboru termometra jest jego czas pomiaru. Krótki czas pomiaru wpływa bardzo pozytywnie na wygodę korzystania z termometra i ułatwia dyscyplinowanie dzieci, które nie są zmuszane do stania w miejscu przez kilka sekund. Na szczęście na rynku jest dostępnych bardzo dużo termometrów elektronicznych, które działają szybko i skutecznie – w niektórych przypadkach wystarczy nawet sekunda, aby dokonać odpowiedniego i skutecznego pomiaru.
  2. Cena – ten aspekt z pewnością bardzo was interesuje. Termometry elektroniczne osiągają bardzo różne ceny, który wahają się od jedynie kilku lub kilkunastu złotych do nawet kilkuset złotych w przypadku tych najbardziej profesjonalnych urządzeń. Zazwyczaj nie ma jednak potrzeby kupować aż tak drogiego termometru, a dobre urządzenia można znaleźć już za kilkanaście złotych.
  3. Miejsce pomiaru – w przypadku termometrów istnieje wiele rozwiązań w tym zakresie. Pomiaru temperatury można dokonywać z czoła, ucha, ust lub wkładając pod pachę. Najlepiej będzie wybrać oczywiście najwygodniejszy dla nas wariant. My polecamy elektroniczne termometry bezdotykowe, których nie trzeba przykładać do ciała. Takie termometry są bardzo skuteczne, nie denerwują dzieci, są wygodne oraz higieniczne.

Jak zmierzyć temperaturę za pomocą termometra? Poradnik

Najwygodniejszym rozwiązaniem jest dokonywanie pomiaru z wykorzystaniem termometra bezdotykowego poprzez przykładanie go do ucha lub czoła. Dziecko nie jest wtedy podrażnione kontaktem z urządzeniem i przez to łatwiej utrzymać je na chwilę w miejscu.

W zależności od urządzenia, pomiar będzie trwał od jednej do kilku sekund i przez ten czas należy nieruchomo przytrzymać je w miejscu. Oprócz termometrów bezdotykowych, na rynku znajdują się między innymi termometry do pomiaru pod pachą czy w ustach. Nie zalecamy jednak korzystania z termometru pobierającego pomiar z ust, gdyż dzieci często gryzą takie urządzenia.

Video poradnik

Termometr dla niemowlaka – najważniejsze rzeczy

W skrócie:

  • marka producenta
  • gwarancja producenta
  • dodatkowe opcje

Pomiar temperatury w przypadku niemowlaków musi odbywać się oczywiście bezpiecznie oraz nie powinien drażnić dziecka.

W przypadku termometrów bezdotykowych przede wszystkim dobrze będzie, jeśli zdecydujemy się na droższy markowy produkt zapewniający dodatkowo długi okres gwarancyjny, który osiąga 2 lub 3 lata. W tego typu urządzeniach przydatne są takie funkcje, jak wbudowany zegar lub zapamiętywanie ostatnich pomiarów. Zwłaszcza ta druga funkcja może się przydać.

Dobrze sprawdza się także podświetlany ekran, który ułatwia pomiar temperatury w ciemności. Z oczywistych względów musimy również zwrócić uwagę na to, aby termometr podawał temperaturę w skali Celsjusza – urządzenia zamawiane przez internet mogą czasami podawać temperaturę zgodnie ze skalą Fahrenheita.

Niektóre termometry umożliwiają również pomiar temperatury innych obiektów niż ludzkie ciało, co bardzo przydaje się podczas mierzenia mleka dla dziecka, wody w wannie czy podczas pomiaru temperatury otoczenia – z tym, że ta ostatnia funkcja często podaje błędną wartość. Nie jest ona na szczęście konieczna.

Odpowiedni termometr bezdotykowy wyposażony jest w wbudowany mechanizmem kalibracji temperatury otoczenia w stosunku do temperatury ciała oraz zapewnia bardzo dobrą precyzję pomiary. Świetnie sprawdza się przez to w przypadku niemowlaków, które trudno czasami unieruchomić – zbliżenie do czoła lub ucha termometra na sekundę lub dwie znacznie to ułatwia.

Do tego bardzo prosto odczytuje się za jego pomocą temperaturę śpiącego niemowlaka, ponieważ nie istnieje ryzyko obudzenia dziecka. Na rynku znajdują się również termometry smoczkowe, które świetnie sprawdzają się jako alternatywa do termometrów bezdotykowych – mają jednak tę wadę, że muszą być wymieniane po kilku użyciach i rzadko umożliwiają stosowanie na dłużej.

Popularni producenci termometrów bezdotykowych

Decydując się na zakup termometra bezdotykowego dla dziecka chcemy oczywiście trafić na jak najlepszy produkt. Aby ułatwić taki wybór, najlepiej będzie zapoznać się z najbardziej popularnymi i szanowanymi producentami na rynku. Nie warto bowiem decydować się na zakup od nieznanej marki, ponieważ najprawdopodobnie jedynie stracimy pieniądze.

Popularne marki termometrów bezdotykowych dla dzieci, którym można zaufać to:

  • Braun,
  • Beurer,
  • Esperanza

Termometry dla dzieci od tych producentów cieszą się uznaniem wśród klientów, a ich różnorodność pozwala na zakup najbardziej odpowiadającego nam produktu. Firma Esperanza jest godna polecenia w przypadku, gdy chcemy zaoszczędzić pieniądze, a Braun oraz Beurer to bardziej znane marki, które już od lat funkcjonują na rynku.

Podsumowanie

Na rynku istnieje wiele rodzajów termometrów, które dokonują pomiaru z ust, ucha czy spod pach. Naszym zdaniem najlepsze są termometry bezdotykowe, które nie denerwują dzieci, działają szybko oraz skutecznie i pozwalają zachować wysoką higienę urządzenia bez względu na to, czy chcemy dokonać pomiaru na niemowlaku czy też na odrobinę starszym dziecku.

Ciekawym rozwiązaniem tymczasowym są termometry smoczkowe. Marki, na które dobrze zwracać uwagę to Braun, Beurer oraz Esperanza, a podczas zakupu termometru bezdotykowego powinniśmy zwracać uwagę na długi okres gwarancyjny, który sugeruje dobrą jakość urządzenia, oraz czas pomiaru – niektóre produkty są w stanie go dokonać w czasie jednej sekundy.

Termometr bezdotykowy dla niemowlaka na podczerwień – Ranking

Na koniec zdecydowaliśmy się również zaprezentować wam specjalnie przygotowany ranking termometrów bezdotykowych , który ma na celu zapoznanie was z najbardziej godnymi polecenia naszym zdaniem produktami. Liczymy na to, że dzięki temu łatwiej będzie wam podjąć decyzję o zakupie.

Dodaj komentarz