Trampolina dla dzieci

jaką trampolinę kupićDobra zabawa to bardzo ważny element życia zarówno dla dzieci, jak ich rodziców. Ważne przy tym jest również to, aby nasza pociecha zaznawała jak najwięcej ruchu. Z tego też względu dobrym pomysłem będzie zdecydowanie się na trampolinę ogrodową, która umożliwia takie rozwiązanie w zupełności – dzieci uwielbiają tego typu rozrywkę, a rodzice cieszą się, że dziecko bawi się będąc w ruchu.

Trzeba oczywiście pamiętać o kilku kwestiach przed zakupem, w tym przede wszystkim o bezpieczeństwie, i to właśnie z tego powodu powstał ten artykuł na temat “jaką trampolinę ogrodową dla dzieci warto wybrać?“.

Jaką trampolinę kupić dla dziecka? Rodzaje

 1. Trampolina dla dzieci domowa – najmniejszy rodzaj trampoliny. Sprawdza się w domu zarówno do zabawy, jak i ćwiczeń z dziećmi. Dobre rozwiązanie, gdy chcemy urozmaicić dziecku codzienną zabawę i nie chcemy zajmować dużo miejsca.
 2. Trampolina dla dzieci ogrodowa – cechuje się tym, że może osiągać bardzo różne, w tym również dość duże, rozmiary. Świetnie sprawdza się do zabawy pojedynczo, jak i w grupie osób – rodzice mogą bawić się z dzieckiem na takiej trampolinie i dodatkowo zadbać o ich bezpieczeństwo. Wszystko zależy od obciążenia.
 3. Trampolina dla dzieci fitness – tego rodzaju trampolina przeznaczona jest przede wszystkim do ćwiczeń. Dobry wybór dla dorosłych, którzy chcą urozmaicić wykonywanie ćwiczeń. Sprawdza się też czasami dla dzieci.
 4. Trampolina dla dziecka z siatką – trampoliny z siatką są przeznaczone głównie dla dzieci oraz osób początkujących. Siatka ma na celu zabezpieczyć osobę skaczącą przed upadkiem z trampoliny, a w niektórych przypadkach chroni też przed obtarciami oraz uszkodzeniami ciała w wyniku kontaktu z elementami trampoliny.
 5. Trampolina bez siatki – ten typ trampoliny przeznaczony jest dla zaawansowanych użytkowników. Są stworzone z myślą o wykonywaniu różnego rodzaju akrobacji, a sam brak siatek umożliwia bezproblemowo zeskakiwanie i wskakiwanie na trampolinę. Nie powinniśmy jednak kupować tego typu trampoliny dla dzieci, gdyż są dla nich niebezpieczne.

Najważniejsze parametry

 1. Siatka – musi być dobrej jakości i być solidna. Aby w pełni ochraniać użytkownika powinna cechować się odpowiednią wysokością. Jest to bardzo ważny element każdej trampoliny z siatką.
 2. Stelaż – stelaż musi być trwały i odpowiednio gruby. Zbyt cienki stelaż może połamać się podczas korzystania z trampoliny. Dodatkowym zabezpieczeniem może być pianka, która chroni użytkowników trampoliny przed urazami wynikającymi z uderzenia o twarde elementy trampoliny.
 3. Maksymalny udźwig – podstawa zakupu każdej trampoliny. To bardzo ważny element, który mówi nam ile osób maksymalnie może korzystać z trampoliny. Nie wolno pod żadnym pozorem przekraczać wyznaczonej przez producenta wartości, gdyż grozi to zarówno uszkodzeniem trampoliny, jak i ciała użytkowników.
 4. Mata – mata musi być wykonana przede wszystkim z odpornego oraz odpowiednio sprężystego materiału. Nie może też być śliska oraz w przypadku dokupywania maty do trampoliny nie można zapomnieć oczywiście o dopasowaniu jej rozmiaru.
 5. Drabinka – drabinka znacznie ułatwia dzieciom wchodzenie na trampolinę. Podczas jej zakupu pamiętajmy o tym, aby nie była śliska oraz aby cechowała się odpowiednią solidnością.
 6. Zabezpieczenia dla dzieci – najważniejsze to, aby elementy trampoliny były pokryte pianką. Dzięki temu nie dojdzie do urazu. Jako, że dziecko powinno korzystać z trampoliny tylko pod nadzorem dorosłych, dobrze będzie wyposażyć się także w drabinkę, która można zabrać spod trampoliny, gdy rodziców nie ma w pobliżu. W efekcie dziecko nie będzie mogło dostać się samodzielnie na trampolinę. Nie można też obejść się bez siatki, gdy zakup jest dokonywany z myślą o dzieciach.

Czy trampolina jest bezpieczna dla małych dzieci?

trampolina ogrodowa dla dzieci opinie

To pytanie zadaje sobie bardzo dużo rodziców. Oczywiście, trampolina jest bezpieczna dla dzieci, gdy jest wykonana z odpowiednich materiałów oraz, gdy zabawa odbywa się pod nadzorem dorosłych. Ważne są również atesty czy certyfikaty, a także to, aby kupować sprawdzone produkty. Mało znane firmy oraz tanie trampoliny to nie są dobre rozwiązania i rodzice powinni ich za wszelką cenę unikać.

Trampolina – polecani producenci

Z pewnością interesuje was również kwestia producentów. Dobrze wiedzieć w końcu z czyich trampolin można skorzystać bez strachu o uszkodzenia ciała czy trwałość trampoliny. Do wartych polecenia firm zaliczają się Berg, Neo-Sport oraz Hop-Sport. Ich trampoliny to wysokiej jakości produkty, które posiadają odpowiednie testy i certyfikaty.

Podsumowanie

Podsumowując, odpowiednia trampolina jest bezpieczna dla dzieci i stanowi ciekawe rozwiązanie na spędzanie czasu przez nasze pociechy. Pamiętać podczas zakupu trzeba o odpowiednich atestach, certyfikatach oraz dodatkowym zabezpieczeniu w postaci pianki na twarde elementy trampoliny. Nie bez znaczenia jest również drabinka oraz odpowiednia mata. Gdy już zdecydujemy się na zakup trampoliny, warto będzie spojrzeć na produkty z oferty firm Berg, Neo-Sport czy Hop-Sport.

Trampolina dla dzieci – Ranking

Na sam koniec umieściliśmy również ranking trampolin dla dzieci, które naszym zdaniem są godne polecenia. Mamy nadzieję, że ułatwi wam to wybór konkretnego modelu.

Dodaj komentarz