Wózek dla dziecka

Wózek dla dziecka - ranking, opinieWózek dla dziecka to jeden z najważniejszych zakupów, który czeka każdego rodzica. Nie da się bez niego obejść i dlatego dobrze nieco dowiedzieć się na ich temat, ponieważ dobry model wózka dziecięcego może służyć nam niezawodnie przez długi czas. W dzisiejszym artykule, podpowiadamy jak wózek dla dziecka wybrać? oraz na co zwrócić uwagę.

Jaki wózek dla dziecka wybrać?

Na początek dobrze będzie rozróżnić typy wózków dziecięcych. Każdy z nich jest przydatny z różnych powodów, ale sprecyzowanie pomoże wam zdecydować się na najbardziej odpowiadający wam model.

 1. Wózek typu gondola – gondola jest przeznaczona dla dzieci do 8 miesiąca życia. Ten typ wózka zmienia się dopiero, gdy dziecko nauczy się samodzielnie siadać i wówczas wybór pada najczęściej na spacerówkę lub wózek 3w1, który łączy gondolę i spacerówkę w jednym modelu. Wózek typu gondola wyróżnia się podwyższonymi bokami oraz materacem, które mają na celu odpowiednio zadbać o bezpieczeństwo dziecka oraz jego komfort. Gondola może też być odpinana i wykorzystywana jako nosidełko lub łóżeczko turystyczne.
 2. Wózek wielofunkcyjny – wózki wielofunkcyjne oferują wiele ciekawych rozwiązań. Oprócz wymienionych wyżej wózków 3w1, które wykorzystywane są jako spacerówka, gondola lub głęboki wózek, dochodzą również inne zastosowania, jak np. siedzisko wózka w spacerówce, które można ustawiać w pozycji leżącej, półleżącej oraz siedzącej. W zależności od potrzeb, dziecko może siedzieć i ogladać to, co się wokół niego dzieje lub oddać się drzemce.
 3. Wózek tak zwana „spacerówka” – tego typu wózki przeznaczone są dla dzieci, które potrafią już same siadać. Dzięki temu mogą one obserwować to, co się wokół nich dzieje będąc odpowiednio zabezpieczone podczas spaceru.
 4. Wózek bliźniaczy – ten rodzaj wózków wyposażony jest w dwa siedziska ustawione albo jedno obok drugiego, albo jedno za drugim. Podczas wyboru tego wózka należy wziąć pod uwagę szerokość drzwi czy klatki schodowej, przez które będzie przejeżdżał ze względu na to, że wózki te są o wiele szersze lub dluższe od wózka dla jednego dziecka.

Jakie cechy powinien mieć wózek dla dziecka / niemowlaka?

 1. Solidna budowa – przed zakupem wózka trzeba zwrócić uwagę na to, czy jego konstrukcja mocno się trzyma, a wszystkie łączenia nie wyglądają na słabe. Unikać należy również ostrych elementów w zasięgu dziecka.
 2. Wielofunkcyjność – dobrze jest wziąć pod uwagę wózki 2w1 lub 3w1, które mogą działać jako kilka typów wózków lub nosidełko. Zaoszczędzi nam to dalszych zakupów.
 3. Wytrzymałe koła – podobnie jak w przypadku całej budowy, musimy zwrócić uwagę na to, aby koła były dobrze przymocowane, trwałe oraz odpowiednio radziły sobie z warunkami atmosferycznymi.
 4. Łatwe składanie – bardzo ważna funkcja. Na rynko dużo można napotkać modeli, które trudno złożyć i nie jest to przyjemne doświadczenie. Dlatego dobrze będzie sprawdzić, jak składa się wózek przed zakupem.
 5. Wygoda – podczas zakupu warto sprawdzić, jak kieruje się wózkiem. Dobra zwrotność oraz płynność ruchu to pożądane cechy, które znacznie ułatwią wam spacery z dzieckiem. Ważne też jest miejsce na dodatkowe akcesoria dla dziecka oraz mała waga, które dodatkowo ułatwiają korzystanie z wózka.
 6. Dodatkowe akcesoria – do przydatnych oraz fukncjonalnych dodatkowych akcesoriów zaliczają się między innymi siatki przeciwko insektom, warstwy chroniące przed wodą, mufki oraz przestrzenie na podręczne przedmioty. Tego typu dodatki ułatwiają wiele spraw związanych z wózkami dziecięcymi.

Wózki dziecięce wielofunkcyjne 3w1 – Popularne rozwiązanie

wózki dla dzieci 3w1 opinie

Warto pochylić się nad tego typu rozwiązaniem. Wózki dziecięce 3w1 łączą bowiem różne typy wózków, jak gondole, spacerówki, głębokie wózki dziecięce czy dodatkowe akcesoria w postaci chociażby nosidełek. To bardzo popularne rozwiązanie, które pozwala na korzystanie z jednego wózka przez wiele lat. Z tego też względu trzeba pamiętać o dobraniu odpowiednio wytrzymałego modelu.

Rodzice chwalą sobie to rozwiązanie, ponieważ dziecko zarówno przed 8 miesiącem życia, jak i po nim może korzystać z tego samego wózka. Z tego też względu również i my polecamy wózki dziecięce 3w1 – zdecydowanie warto rozważyć tę opcję.

Opinie

 1. Wózek dla dziecka Anex Cross – wózki Anex Cross chwalone są za lekką wagę, solidność konstrukcji oraz bardzo przyjemną jazdę. Dziecko ma w nich dużo miejsca, a rodzic nie musi martwić się o jego bezpieczeństwo, ponieważ producent odpowiednio zadbał o tę kwestię.
 2. Wózki dla dzieci Adamex – bez znaczenia na rodzaj wózka, modele od firmy Adamex to wyróżniające się wysoką jakością produkty, które w odpowiedni sposób dbają o bezpieczeństwo malucha. Do tego są zwrotne oraz znajdują się w korzystnym przedziale cenowym.

Wózek dziecięcy do 500 zł

W cenie do 500 zł znajduje się dużo dobrych wózków dla dzieci, które zaspokoją większość potrzeb każdego rodzica. Decydując się na zakup modelu w tym przedziale cenowym, możemy spodziewać się skrętnych kół z zamontowaną możliwością blokady, dobre amortyzatory ułatwiające przejażdzkę, małą wagę oraz – co za tym idzie – kompaktowe rozmiary. Większość wózków z tego przedziału świetnie sprawdza się w przypadku krótkich spacerów.

Dobre modele to chociażby wózek dla dzieci Graco Mirage Plus Bear Trail czy wózek spacerowy Lea Grey.

Wózek dziecięcy do 1000 zł

Modele w tej cenie to już bardzo dobre wózki dziecięce, które świetnie sprawdzą się zarówno podczas krótkich, jak i długich przejażdżek. Wyposażone są w dobre koła z blokadą, amortyzatory, solidną konstrukcję oraz bezpieczną i wygodną przesztrzeń dla dziecka. Często też oferują dodatkowe akcesoria. Jeśli chodzi o konkretne modele, warto zwrócić uwagę na wózek Inglesina Spacerówka Blink Coral oraz wózek Britax & Romer HOLIDAY Coral Peach.

Podsumowanie

Podczas doboru wózka dla dziecka najlepiej będzie zdecydować się na model 3w1, który sprawdza się zarówno dla dzieci do 8. miesiąca życia, jak i tych starszych. Ważne jest to, aby zwrócić uwagę na skrętność pojazdu, solidność konstrukcji oraz brak ostrych elementów w pobliżu dziecka.

Wózki dziecięce ranking

Zdecydowaliśmy również przygotować ranking, w którym uwzględniliśmy najlepsze naszym zdaniem modele wózków dziecięcych dostępne na rynku. Mamy nadzieję, że ułatwi wam to decyzję o zakupie.

Dodaj komentarz